У Полтаві тренуються 40 дівчат-дзюдоїсток
09 квітня, 20:00

У Полтаві дзюдо займаються 40 дівчат. У кожній групі займається до 5 дівчат-дзюдоїсток. 19 квітня вони поїдуть на кубок області, аби спробувати відібратися на кубок України.

У дзюдо – не тільки хлопці, а й дівчата. У Полтаві тренуються 40 дівчат-дзюдоїсток.

15-річна полтавка Єлизавета Щербань має зелений пояс і перший дорослий розряд зі дзюдо.

"Я ходжу на дзюдо дев'ять років, з першого класу. З хлопцями мені не важко, а легко. Хочу після цього вступити на поліціянта", – сказала дівчина.

А так із партнером у команді до кубка області готується 15-річна Юлія Пилипенко.

"Це – мої близькі друзі, ми разом займаємося вже п'ять років. Подобається оця вся атмосфера, тренування. Коли ти розумієш, що робиш щось не лише для себе, а й для батьків", – поділилася спортсменка.

У кожній тренувальній групі зазвичай по п'ять дівчат.

"Саме в дзюдо немає розподілу, щоб дівчата займалися окремо від хлопців. Рівні позиції дівчата мають, займатися разом з хлопцями. Тому що на різних етапах йде формування, дівчата раніше формуються, хлопці пізніше. Через те, що дівчата формуються швидше, вони краще засвоюють тренувальний процес. Потім авжеж краще, щоб дівчатка боролися з дівчатками, не тренувалися, а саме боролися", – прокоментував тренер з дзюдо дитячо-юнацької спортивної школи "Олімпійські надії" В'ячеслав Пилипенко.

19 квітня ці дівчата поїдуть на Кубок області в Горішні Плавні, аби спробувати потрапити на Кубок України, що відбудеться на початку травня у Луцьку.

Олександра Шилова, Максим Страшко, P.TV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.