"Полтававодоканал" почав сплачувати податок на дохід в Щербанівську ОТГ, а теплоенерго — у Решетилівку
10 жовтня, 13:35

Обласні комунальні підприємства "Полтававодоканал" і "Полтаватеплоенерго" почали сплачувати податок на дохід фізосіб (ПДФО) у Щербанівську ОТГ і Решетилівку відповідно. Це — 600 і 700 тис. грн відрахувань щомісяця.

Таку інформацію озвучили на комісії обласної ради з питань ЖКГ і будівництва керівники підприємств.

Директор "Полтававодоканалу" Василь Воротинцев зазначив, що підприємство сплачує близько 600 тис. грн ПДФО до Щербанівської об'єднаної територіальної громади. За його словами, такі відрахування водоканал здійснює вже три місяці.

Фото: Василь Воротинцев

Інформацію Воротинцев озвучив на прохання заступника голови Полтавської облради Анатолія Ханка. Він спитав, хто вирішив, що водоканал має сплачувати ПДФО в Щербанівську ОТГ. Директор підприємства відповів, що це був він.

В.о. директора "Полтаватеплоенерго" Олександр Олексенко розповів, що його підприємство сплачує ПДФО у бюджет Решетилівки. Розмір відрахувань — близько 700 тисяч грн щомісяця. Посадовець додав, що підприємство більш ніж на 80% розташоване в Полтаві.

В інтерв'ю Олексенко додав, що податок у Решетилівку сплачує перший місяць.

Фото: Олександр Олексенко

"Законодавство передбачає сплату податків або за місцем розташування юридичної особи, або за місцем розташування структурного підрозділу. Ми маємо його в Решетилівці. Тому й сплачуємо наразі туди податки", — пояснив в.о. директора "Полтаватеплоенерго".

"Полтававодоканал" і "Полтаватеплоенерго" — полтавські обласні комунальні підприємства. Засновані на майні спільної (комунальної) власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області. Підконтрольні Полтавській обласній раді.

За інформацією видання "Вісник" при Державній фіскальній Службі: податок на доходи фізичних осіб, який сплачується юридичною особою — підприємством, зараховується до відповідного місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням (розташуванням) та до бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) неуповноважених підрозділів в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичним особам такими неуповноваженими підрозділами.

Сергій Нагорний, Poltavske.TV