Через "євробляхи" у Полтаві стали менше купувати нові седани та авто для бізнесу
06 грудня, 11:00

Рівень продажів нових автомобілів класу седан та універсал для малого і середнього бізнесу - знизився. Продавці машин та "євробляхери" пояснюють чому, а кандидат економічних наук розповідає, як це вплине на економіку.

Це автосалон "BMW". Тут продають нові автомобілі, але відчувають конкуренцію з боку машин з Європи, що були у вжитку. Продажі автомобілів класу седан тут знизилися, розповідає менеджер Євген Нестеренко.

"Цьогоріч продажі BMW трохи знизилися у порівнянні з минулим роком, і відбувся перерозподіл по моделям. Зараз люди більше купують великі машини, кросовери, і все менше — седани. Люди хочуть більш універсальні автомобілі, плюс наші умови експлуатації, дороги, погода грають роль", — говорить Євген Нестеренко.

Це чорне BMW належить Олександру Коліснику. Чоловік говорить, що у Європі таке вживане авто коштує дешевше і тому він його купив:

"У Європі його ціна від 1200-1300 євро. Такий автомобіль в Україні в доброму стані коштуватиме від шести до восьми тисяч євро", – говорить чоловік.

Відколи почали завозити машини на єврономерах, також впали й продажі автівок для малого та середнього бізнесу. Про це говорить директор дилерської компанії Андрій Левченко.

"Трохи всі ці негативи ми відчули по автомобілях "Fiat", адже продажі автівок цього бренду — це комерційна техніка, машини для малого та середнього бізнесу. І деякі покупці цього сегменту віддали перевагу автомобілям, які були у вжитку. Це не стосується легкових автомобілів. Погіршилися продажі легкої комерційної техніки та мікроавтобусів", – розповів Андрій Левченко.

У статистиці "Укравтостату" йдеться: продажі автомобілів "Fiat" в Україні почали падати восени. Якщо за серпень цього року в Україні продали 134 такі автівки, то у вересні – 102, а у жовтні – 98.

Як це зменшення продажів впливає на економіку, пояснив кандидат економічних наук Андрій Новак:

"Зменшення продажу нових автомобілів, а водночас надходження вживаних - для економіки то не є катастрофічна ситуація. Більше українських підприємців, особливо малих і середніх, більше собі зможуть дозволити. Вони стають більш динамічними, більш мобільними. В цілому, не можна сказати, що це є погано для економіки, скоріше - навпаки. Цем збільшується конкурентність малого і середнього бізнесу", – вважає чоловік.

Скільки коштує вживане авто у Європі, розповідає власник автомобіля на єврономерах Дмитро Кустуров:

"Одного разу переганяв клієнту "Volkswagen Caddy" – вантажний, для роботи. Він обійшовся у 2 тисячі євро", – розповів Дмитро.

А на сайті "Volkswagen" в Україні таке нове авто коштує 609 810 гривень, тобто у 10 разів дорожче за вживане авто з Європи.

Роман Коржик, Євген Перепелиця, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.