Працівникам "Мельзаводу" рік не виплачують зарплату
06 грудня, 16:40

Працівникам "Полтавського комбінату хлібопродуктів" майже рік не виплачують заробітну плату. Люди організували зібрання. Адміністрація підприємства називають причину невиплат — відсутність директора та те, що "підприємство працює "в нуль".

Наталія Василець, працівниця "Полтавського комбінату хлібопродуктів" заробітну плату не отримує майже рік. Зупинилося виробництво.

А от так, говорить жінка, працювали раніше.

"Сюди надягається мішок. Це все робиться вручну. І стоїть людина 12 годин на ногах. Пилюку всю тягне з мішка. І сюди надходить продукція. Отам — машинка. І зашивають. І сюди лентою. Туди лента падає. І надходять на склад. І отак за зміну може 1 200 мішків. Ви уявіть, який це труд. І за це ми отримуємо 2 500", — говорить Наталія.

Тепер працівники, а їх майже сотня, організували зібрання. На ньому — й Наталія.

"Грошей немає, зерна немає, нічого немає. А вчора взагалі дізналися, що нас закривають на невизначений термін. І от що робити нам?" — говорить жінка.

Ще одна працівниця — Світлана Амінова — розказує, коли отримувала платню востаннє:

"Нам виплатили за липень, за серпень. Так виплатили у жовтні місяці й трьома частинами. Уже лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад — десять місяців. З них лише два виплачено", — говорить Світлана Амінова.

На зібранні — заступник генерального директора з правового забезпечення Роман Березка. Каже: проблема — у відсутності директора, назначати якого повинні в Міністерстві агрополітики України.

"У директора закінчилися повноваження в липні місяці. Він сказав: поки наказ не підпишуть, він на підприємстві не з’явиться. У міністерстві вважають, що на підприємстві директора зараз немає", — говорить Березка.

Заборгованість по заробітній платі робітникам — 2 мільйони. Та це — не всі борги, говорить Березка.

"У квітні місяці виявили нестачу зерна та порушили кримінальну справу. З травня наклали арешт на рахунки. Кредиторська заборгованість підприємства зараз — 44 мільйони гривень. Підприємство працює "в нуль". Коштів вистачає на сплату за світло та виплату заробітної плати", — говорить Березка.

Наразі заробітну плату стягують силком, говорить начальник відділу примусового виконання рішень Сергій Усатий, який також присутній на зібранні.

"167 проваджень ми уже завершили — мільйон сто сімдесят у поточному році. 43 виконавчі провадження ми стягли уже. Кошти уже знаходяться в казначействі. Завтра або сьогодні отримають на суму 2 430. Наразі у залишку у нас 53 виконавчі провадження на суму 570 тисяч. Кошти є на рахунку. Ми їх також спишемо", — говорить начальник відділу примусового виконання рішень Сергій Усатий.

Закривати підприємство не будуть — чекають від Міністерства агрополітики, поки ті визначаться з новим керівником.

— Купу листів відправляли в міністерство, — говорить Березка.

— Яку відповідь отримували? — питаємо.

— "Ваше питання вирішується в робочому порядку", — каже заступник гендиректора.

— Скільки це вже триває? — уточнюємо.

— З липня місяця по сьогоднішній день, — відповідає той.

Аби дізнатися, коли у цього заводу з'явиться директор, ми направили інформаційний запит до Міністерства агрополітики. Про відповідь — повідомимо.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.