У багатоповерхівці не можуть відремонтувати ліфт, бо послуги немає в тарифі
07 грудня, 16:00

У будинку на Курчатова, 18 не працює ліфт. У товаристві "Будкомплект", яке ремонтує ліфти, заявили: цей підіймач не обслуговують. А директор компанії, що обслуговує будинок, говорить: ліфт не можуть полагодити, бо цієї послуги немає в тарифі.

У другому під'їзді будинку на вулиці Курчатова, 18 не працює ліфт. На вході в підіймач – павутиння та сміття.

Із дитиною на руках східцями спускається Людмила Бабенко.

"Дуже тяжко з дитиною. Він не завжди хоче йти, та поки не дуже ходить на шостий поверх ніжками. Ми спочатку носили коляску, але це дуже тяжко. Тепер ставимо на першому поверсі та закриваємо", – нарікає мама.

Тетяні Горошко теж доводиться йти пішки.

"Ми живемо тут 25 років, можливо рік-два ліфт працював і все", – пригадує мешканка.

На порталі "Prozorro" вказано: тендер на технічне обслуговування та ремонт ліфтів у Полтаві виграло підприємство "Будкомплект".

"ТОВ "Будкомплект" ліфт за адресою Курчатова,18 не обслуговує", – говорить начальниця технічного відділу підприємства Ірина Хоменко.

І порадили звернутися до приватного ремонтного управління "Полтаваліфт".

"Цей будинок був на балансі дочірнього підприємства "Продмашжитло", зараз вони перейменувалися. Три роки тому до нас зверталося "Продмашжитло", щоб ми подивилися ліфт. Ми подивилися і сказали вартість ліфту, після чого питання були закриті, ніхто до нас більше не звертався", – каже Антон Руденок, директор "Полтаваліфт".

Наразі обслуговує будинок компанія "УК Житло", колишнє "Продмашжитло".

"Більшість помешкань приватизовано. Потрібно створювати ОСББ мешканцям активним, і збирати гроші. Я не можу додати в тариф витрати на ліфт, щоб його полагодити. Він на мені "не висить", я його не приймав, він неробочий як був вісім років, так і не працює," – каже чоловік.

Як діяти в такій ситуації, пояснює юрист Тарас Захаров.

"Враховуючи, що це будинок, у якому є ліфт, тому в тариф має бути включено "Утримання ліфтів в належному стані". Якщо в переліку послуг є утримання ліфтів, то безпосередній обов'язок щодо ремонту покладається на організацію, яка отримує ці кошти за комунальні послуги", — зазначає правник.

"Управлінська компанія, розуміючи ситуацію з ліфтом, могла пропонувати людям зробити умовний фонд на капітальні витрати та робити відрахування, у тому числі в цей фонд".

А поки мешканці Курчатова, 18 подали електронну петицію до міськради, щоб їм відремонтували ліфт.

Катерина Матієнко, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.