У Полтаві не вистачає тролейбусів та великогабаритних автобусів для перевезення пасажирів
07 грудня, 10:20

У місті немає достатньої кількості тролейбусів для перевезення пасажирів, розповів директор "Полтаваелектроавтотрансу". Самих тролейбусів для повного забезпечення транспортом міста буде замало - потрібні ще й великогабаритні автобуси.

Цей жовтий тролейбус нещодавно відремонтували і до кінця року планують випустити на маршрут. Йому провели капітальний ремонт – полагодили двигун та відновили сидіння. Щонайменше три таких же тролейбуси на підприємстві

"Полтаваелектроавтотранс" ще потребують ремонту, за словами начальника техвідділу підприємства "Полтаваелектроавтотранс" Павло Богодістий.

"На балансі нашого підприємства – 69 тролейбусів, з яких 66 – пасажирські. З них працює 63. Ще є два спеціальних тролейбуси, які виконують функцію технічної допомоги", – розповів Павло Богодістий.

На підприємстві немає тролейбусів, аби перевозити більше пасажирів, пояснив його директор Євгеній Зайцев:

"У найкращі часи виїздило 106 тролейбусів. Зараз згідно з договором, маємо випускати близько 55 тролейбусів. У нас не вистачає машин та людей, сьогодні, приміром ми пустили 47 тролейбусів. Якщо будуть нові тролейбуси, 70 могли б випускати", – сказав Зайцев.

За його ж словами, одних тролейбусів замало, аби забезпечити усі перевезення в Полтаві:

"Нам хтось повинен допомагати. Ми всіх транспортних проблем не вирішимо. З точки зору перевезень – необхідно зменшити кількість транспорту і при тій кількості пасажирів, яка є – автобуси мають бути великогабаритними. Випускати маленькі "Газелі" та "Богдани" – неправильний шлях", – сказав Зайцев.

Яка частка перевезень припадає на тролейбуси і чому вони не зможуть повністю замінити автобуси, розповів секретар міської ради Олександр Шамота:

"Десь приблизно відсотків 30 перевезень у місті відбувається за рахунок тролейбусів. Але проблема в тому, що є віддалені райони, куди немає контактних ліній – Яківці, Вороніна, Рогізне. Будемо виходити з пропозиціями до депутатів – закупити додаткові автобуси", – пояснив в.о. мера.

За інформацією директора підприємства, чотири останні ремонти тролейбусів обійшлися в майже сім мільйонів гривень. А новий тролейбус удвічі дорожчій, ніж ремонт старого.


Роман Коржик, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.