Пенсія, трудовий стаж, пошук родичів: для чого йти в обласний архів
07 грудня, 15:00

У державному обласному архіві зберігається інформація про роботу й зарплати радянського періоду. А також там є переписи населення ХІХ століття, які допоможуть знайти родичів.

У Державному архіві Полтавської області збергаються документи радянських органів влади. Архівістка Тетяна Воскобійник переглядає особові рахунки полтавського обласного комітету Комуністичної партії.

З цього документу дізнаємося: у 1975 році водій обкому отримував зарплатню 155 рублів. Для чого зберігають цю інформацію та яка з неї користь, архівістка пояснює так:

"Досить багато людей іде на пенсію. Для перерахунку коштів вони звертаються до нас, щоб ми підтвердили їм заробітну плату і трудовий стаж".

У сховищах архіву, крім партійних документів, – метричні книги з різних сіл та міст Полтавщини.

"Вони потрібні, щоб оформити спадщину, підтвердити родинні зв’язки, встановити національність", – говорить Тетяна Воскобійник.

Своє походження досліджує житель Опішні Сергій Місецький.

"Метричні книги, церковні, в основі розглядаю документи церкви Пресвятої Богородиці Покрови Котельви. Хочу дізнатися свій родовід", – говорить Сергій Місецький.

Ці документи ХІХ століття вже відкрили чоловікові інформацію про його рід.

"Мене цікавить мій прадід. Тут – його батьки, брати", – каже пан Сергій.

Аби отримати доступ до цих документів, потрібно прийти в архів із паспортом та заповнити ось таку заяву, в якій вказати мету своєї роботи з документами. Наприклад, генеалогічне дослідження. Як розповів зберігач фондів Петро Лелюк, щодня ці документи замовляють та переглядають десятки полтавців. 

Роман Коржик, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.