12 мільйонів на сіль та пісок: як бюджетні гроші ідуть у ґрунт
10 грудня, 20:30

Сіль та суміш, якою посипають вулиці в Полтаві взимку, шкодить довкіллю. Однак кошторис на неї у бюджеті - 12 мільйонів гривень. Науковець пояснив, що сіль забруднює ґрунти й засолює водойми.

Сіль, якою посипають вулиці міста під час зими, шкодить довкіллю. Ось такі купи піщано-сольової суміші лежать у дворах та на узбіччях, а з приходом весни або відлиги вся сіль разом із талою водою іде в ґрунт.

"Ця сіль – тим більше, тут великі концентрації, мабуть, десятки тон висипаємо – яка іде у ґрунт, яка іде у водойми, негативно впливає на рослини і все живе. Також це погано для ґрунту, іде засолення грунтів", — розказав професор кафедри землеробства та агрохімії Микола Опара.

Співвідношення суміші, якою посипають вулиці, – 10 відсотків солі, все інше – пісок. І висипають її машинами.

– Під час ожеледиці йде майже півмашини на двірника, це точно.

– У день?

– Ні, на сезон, а там у залежності від погодних умов, – розповіла майстер техдільниці ЖЕО №2 Наталія Коростіль.

Окрім рослин це шкодить і взуттю, додав майстер з ремонту Сергій Сандул.

"Сіль шкодить і з'являються білі плями на взутті, позбутися яких можна дорогою косметикою, тільки так", — коментує взуттєвий майстер.

Попри ці проблеми, у Полтаві застосовують піщано-сольову суміш проти ожеледиці. У кошторисі витрат підприємства "Будгарант-7", яке надає послуги з утримання вулиць, вказана сума понад 12 мільйонів бюджетних гривень на пісок та сіль.

Олександра Шилова, Станіслав Авдєєв, Сергій Чорномаз, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.