Семирічний хлопчик впав у колектор, бо не було кришки люка
26 грудня, 19:00

Семирічний хлопчик впав у колектор, бо там не було кришки люка. Та комунальні підприємства не можуть з'ясувати, на чиєму балансі колодязь...

Ось у цей колектор на Половка, 62 впав семирічний хлопчик: кришки люка не було, отвір засипало снігом.

"Ось тут ми зупинилися. Поки ми з чоловіком виходили з автомобіля, дітвора вибігла раніше. Два кроки ступили. Стрибнули в сніг. Один із них каже: "Мамо, тут люк!" – і Матвія немає. Далі – жах. Той кричить", – говорить мама хлопчика Оксана Даниленко.

Хлопчик не травмувався, говорить мама.

"Його зріст – приблизно один метр тридцять сантиметрів. Коли я підійшла, у мене взагалі почалася паніка. Я його не бачила. Було близько 16:00. Трохи стемніло. Коли підбіг чоловік, він ліг сюди і зміг до нього дотягнутися. Він реально в шоці. Навіть ніяк не відреагував. Без сліз. Він просто взяв за руку батька. Весь вечір просидів на дивані. Сказав: мамо, я більше не буду стрибати в кучугури", – каже мама.

Юрист каже: притягти балансоутримувача до відповідальності можливо.

"У разі травмування або будь-яких інших дій, які завдали людям моральної або матеріальної шкоди, вони можуть звернутися з позовом до відповідної організації про відшкодування вказаної шкоди. Як аналогію, можу навести два приклади: зараз в Україні є досить позитивна практика стягнення з Укравтодору витрат, які завдані через ями. Якщо все було правильно зафіксовано", – говорить правник Тарас Захаров.

Опікуються прибудинковою територією, де розміщений колектор, інспекція з контролю за благоустроєм. Та колектор – не їхній.

"Зранку було повідомлено у соціальній мережі про цю всю ситуацію Ми цю інформацію передали на службу "Полтававодоканал", у диспетчерську", – говорить директор комунального підприємства Антон Тонконог.

У "Полтававодоканалі" кажуть: перевіряють, чи їхній це люк.

"На цей момент, до з’ясування обставин, на чиєму балансі люк, прийнято рішення щодо його огородження і накриття", — говорить прес-секретар “Полтававодоканал” Ліана Козмейчук.

У "Полтаватеплоенерго" від колектору також відхрещуються.

"Немає в районі “Полтавнафти” немає жодного багатоповерхового житлового будинку. Відповідно, ні мереж, котелень немає", – говорить прес-секретар "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок.

Головна спеціалістка Полтавського відділу поліції каже: кришки люків крадуть.

"За 2018 рік надійшло 102 повідомлення про крадіжки люків. 60 випадків розкрито. 60 особам повідомлено про підозру. Найбільша концентрація таких крадіжок – у місті Полтава та місті Кременчуг", – говорить Юлія Лещенко.

70 відсотків крадіжок, каже спеціалістка, сталися у Полтаві.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.