Працівниця готелю заявила: після звільнення їй не виплатили зарплатню
10 січня, 17:00

Колишня працівниця полтавського готелю заявила: їй не віддають зарплату за останній місяць. Жінка, котра, за словами працівниці, раніше виплачувала зарплатню, свою причетність до управління готелем заперечує.

Працівниці ось цього готелю, пенсіонерці Іраіді Радильшіній, не виплатили заробітну плату за останній місяць.

"Загалом, власниця (дружина власника) займається. Вона мені сказала: вам нарахували три тисячі. Ви нам ще тисячу винні", – розповіла жінка.

Гортає журнал обліку, у якому фіксувала кожну відпрацьовану зміну.

"19 липня я вийшла на роботу. Пропрацювала я чотири з половиною місяці. Умови, звичайно, для пенсіонера важкуваті. Не розрахувала власні сили. Вирішила, що мені потрібно піти. Я власницю попередила заздалегідь. Аби мені відпрацювати місяць, аби зі мною розрахувалися. Вона мені заявила: ми заплатили агенції. В агентство я не зверталася, ні з ким в агентстві я договір не підписувала", – пояснила пані Іраіда.

Копію трудового договору їй не дали. Контролює роботу готелю, за словами пенсіонерки, Любов Ясінська. Дає номер телефону. За ним відповідають так.

"А я повинна? А до мене ви чому телефонуєте? Я взагалі не знаю, щодо чого ви телефонуєте. Взагалі відношення не маю. Я не знаю, про що ви кажете. Я працюю в медакадемії, а зарплату я там нікому не виплачую", – сказала жінка телефоном.

У холі готелю, у якому працювала пенсіонерка, нас зустрічають дві працівниці. Імен не називають. Одразу телефонують начальству.

"Сказали, що власник – Кононенко. Зв'язуйтеся з ним. За державним реєстром. От і все", – сказала одна з працівниць. Але на онлайн-сервісі перевірки контрагентів "YouControl" у досьє ТОВ "Полтава-мотор-2", якому належить готель, станом на 3 травня 2016, серед засновників (учасників) юридичної особи вказані Любов Ясінська та Володимир Фетч.

Проте станом на 8 січня 2019 року вказаний лише Володимир Фетч.

З ним поговорити нам не вдалося.

Юрист пояснив, як діяти у таких ситуаціях.

"Якщо люди були оформлені офіційно, вони можуть звернутися до інспекції праці з відповідною заявою. Якщо інспекція праці не допоможе вирішити цю ситуацію, можна звернутися до суду зі стягненням заробітної плати, яка не була виплачена", – пояснив юрист Тарас Захаров.

Правник додав: із цього підприємства можна стягнути заробітну плату за весь період, поки не була виплачена остання.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.