Полтавщина готується впроваджувати програму безкоштовної діагностики
11 січня, 10:15

У лікарнях готуються безкоштовно надавати 54 види медичної діагностики. Для цього з держбюджету спрямували два мільярди гривень на всю країну. Скільки діагностик проводять зараз в області, в департаменті охорони здоров'я не рахували.

Це – біохімічна лабораторія четвертої міської лікарні. Тут медпрацівниця слідкує за апаратом, що допомагає встановлювати діагноз.

"Виконує практично весь спектр біохімічних досліджень. Використовується для обстеження функцій печінки, нирок, серцевих захворювань та інших. Приблизно 2,5 тисячі досліджень проводимо за один день. 650 тисяч в рік", – зазначив Володимир Миргородський – завідувач центральної біохімічної лабораторії міської лікарні №4.

Один показник такого аналізу коштує 20-30 гривень, повідомив завідувач біохімічної лабораторії.
А це – амбулаторія сімейної медицини №6.

"Приблизно 25-26 пацієнтів припадає на одного лікаря. Приблизно третині потрібні були направлення на якісь обстеження. 80 обстежень вже за один день написали лікарі. Якщо треба зробити знімок суглобів, наприклад, хребта, то це в переважній більшості – за кошти пацієнта. З першого липня це буде йти безкоштовно", – повідомила Людмила Піляй – завідувачка амбулаторії сімейної медицини №6 КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" Полтавської міськради.

Говорить завідувачка амбулаторії про наступну ланку медичної реформи. Детальніше про неї розповіла речниця Національної служби здоровʼя України.

"Кошти від НСЗУ покриють усю вартість пріоритетних послуг. Пацієнту нічого не потрібно буде доплачувати. На програму безкоштовної діагностики спрямували два мільярди гривень. Обмежень для пацієнта за кількістю таких досліджень – немає. Медичний заклад укладає договір з НСЗУ на певну кількість лабораторних досліджень та обстежень. Ця цифра визначається на основі даних від закладу за попередній період, тобто скільки таких обмежень було зроблено у першому кварталі 2019 року", – коментує речниця Інга Ткаченко.

Начальник департаменту охорони здоровʼя Полтавщини повідомив: не рахували, скільки проводять діагностик в області зараз.

"Полтавська область готова буде розпочати цей пілот своєчасно. Людям потрібно укласти угоду й працювати зі своїм сімейним лікарем. Окремо їм нічого робити не треба", – повідомив начальник Віктор Лисак.

Згідно з цим проектом постанови Кабміну України 54 види діагностики стануть безкоштовними. А це – мамографія і п'ять видів рентгена, ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і два види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи, шість видів УЗД, чотири види біопсії, видалення новоутворень, ендоскопічні дослідження. А також операції одного дня: стравоходу, шлунка, дванадцятипалої й товстої кишки, сечового міхура; трахеї та бронхів.

Впровадять таку безоплатну діагностику із 1 липня цьогоріч, повідомила речниця Нацслужби здоров'я України. Програму безкоштовних аналізів в цій та інших лікарнях уряд ще не затвердив, та на цього реалізацію спрямували два мільярди гривень із держбюджету.

Анна Морозова, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.