Світлофори для людей із проблемами зору в Полтаві незручні, – незрячий
11 січня, 20:15

Полтава інклюзивна: деякі світлофори для незрячих, на думку людини з вадами зору, незручні у використанні. Комунальне підприємство "Міськсвітло" веде перемовини з чернігівським заводом "Атілос" – планують замовити світлофори для незрячих, сказав керівник.

Цей світлофор для незрячих на зупинці "Автовокзал" розташований незручно: ось тут перейти дорогу людям з проблемами зору – складно. Про це сказав Сергій Мегелик, що почав утрачали зір у тринадцятирічному віці.

"Звук світлофора до цього переходу дуже далеко. А дорога дуже складна. І там, де він стоїть, – перехрестя. Незрозуміло, для якого напрямку звук: чи для цього переходу, який іде до зупинки, чи до тієї дороги, яка його перетинає. Доводиться слухати рух автомобілів. Іноді можна сплутати відсутність руху автомобілів із зеленим сигналом для переходу", – пояснив пан Сергій.

Ще одна незручність, каже чоловік, – немає тактильної плитки, тож наземні пішохідні переходи шукає так.

"Я іду повільно, і слухаю, як люди переходять, у якому напрямку рухається потік людей. Якщо вони ідуть, а потім зупиняються, я аналізую навіщо вони зупиняються. Якщо я чую, що вони потім починають іти, значить, це – перехід", – розповів чоловік.

А ось цим світлофором на зупинці Сагайдачного він користується декілька разів на день.

"Він досить зручний. Він з двох сторін: коли ми починаємо перехід з цієї сторони, ми чуємо, як з протилежного боку теж світлофор. Можна контролювати, скільки залишилося до кінця переходу – він сповіщає, що перехід завершується, чи що перехід заборонено, чи що перехід дозволено", – сказав Сергій Мегелик.

Але звукові сигнали світлофор подає не завжди, додав пан Сергій. Інколи доводиться ось так іти через підземний перехід та витрачати близько 10 хвилин.

На переходах Полтави планують встановити нові пристрої для незрячих, сказав директор комунального підприємства "Міськсвітло" Роман Кікоть. Аби обрати тип світлофорів, консультувалися з тими, для кого вони призначені.

"На сьогодні тривають перемовини з заводом, де ми будемо замовляти обладнання. Зустріч нам допомогла з'ясувати деталі – як бачать ці люди (люди з проблемами зору - авт.) це перехрестя. На завод ми дали технічне завдання, і вони розв'язують це питання", – сказав Роман Кікоть.

Технічне завдання відправили в чернігівський завод "Атілос", ось що там сказали.

"Тендер ще не оголошений. Нам просто надійшов запит – щоб ми ідею, яку вони озвучили, опрацювали та сказали, можемо ми її зробити чи ні. Ми просто робимо таке обладнання, але у полтавського "Міськсвітла" є особливий дозапит до звичайного, стандартного обладнання", – пояснив заступник директора з продажу Сергій Хархун.

Відповідь від заводу "Атілос" замовники мають отримати до 20 січня. Лише після зможуть оголосити тендер, сказав Кікоть.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.