Міська влада без аукціону здає в оренду комунальні приміщення за ціною вдвічі дешевше ринкової
27 січня, 16:15

Місто Полтава втрачає кошти через відсутність відкритих аукціонів щодо здачі в оренду комунальної нерухомості.

На минулій сесії полтавської міськради депутати затвердили розпорядження ̶м̶і̶с̶ь̶к̶о̶г̶о̶ ̶г̶о̶л̶о̶в̶и̶ секретаря міськради Олександра Шамоти щодо передачі на 10 років в оренду ГО "Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини" приміщення площею 400 "квадратів" на вулиці Дмитра Коряка, 5.

Тоді Poltavske.TV повідомляло:

– ця громадська організація наближена до депутата міськради від партії "Рідне місто" Тараса Бойка;

– приміщення влада здавала в оренду через оголошення в газеті "Полтавський вісник";

– більше претендентів на нього влада не знайшла, тому аукціон не відбувся;

– частину приміщення суборендує ПАТ "Ощадбанк";

– раніше його орендувала ГО "Турбота-2008", засновнкиом якої є Оксана Деркач;

– у приміщенні розташовується офіс партії "Рідне місто".

Ми зробили запит щодо розміру орендної плати та дізналися, що він визначається за формулою: місячна вартість оренди помножена на індекс інфляції за попередній місяць. За основу в цьому випадку взято вартість оренди за жовтень (базовий місяць) 2018 року, а це 18 579 грн. Множимо цю суму на індекс інфляції за листопад (1,014) та грудень (1,008). Виходить 18 989 грн, які ділимо на кількість "квадратів" (384,5) й отримуємо 49,38 грн за квадрат.


Тоді як у центрі Полтави комерційна нежитлова нерухомість здається в оренду від 120 грн за "квадрат". Тобто наближена до керівничих депутатів з фракції "Рідне місто" ГО отримала в оренду приміщення у центрі міста за ціною мінімум вдвічі дешевше ринкової. Ба більше, за це рішення проголосували самі депутати "Рідного міста", зокрема й Тарас Бойко. І наше перше питання: чи немає конфлікту інтересів у Тараса григоровича в цьому випадку?


Висновки

Проблему заниженої вартості оренди комунальних приміщень можна вирішити шляхом електронних аукціонів ProZorro.Продажі. Цей електронний портал, на відміну від порталу закупівель ProZorro, не є обов'язковим для використання держустановами та органами влади. Проте через цю платформу реалізують комунальне майно понад 30 міст України. У Полтаві ж досі здають помешкання в оренду в кабінетах у "ручному режимі".

Рефрен: приміщення у центрі міста здали в оренду за дешевшою ціною. Здали наближеним до влади людям. Здали без аукціону, хоча в цьому ж приміщенні розташований банк, який вже суборендує площу. Маємо дивну ситуацію, коли влада через тендер замовляє продукти для дітей за ринковою й вище ціною, а майно без аукціону здає дешевше ринкової вартості. Хоча мала б робити навпаки: економити на закупівлях й отримувати більше від реалізації майна.

Максим Самойдюк, Poltavske.TV
Інфографіка Рузанна Давітян

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.