Помер пенсіонер, на якого 6 лютого впала льодяна брила
07 лютого, 19:55

У Полтаві льодяна брила впала на пенсіонера. За декілька годин чоловік помер у лікарні. За інформацією керівника відділу оперативного реагування, це – перший смертельний випадок падіння льоду на людину цьогоріч.

З цього будинку, що на вулиці Гребінки, 6 лютого брила льоду впала на 82-річного чоловіка, повідомив речник поліції.

Пенсіонера шпиталізували у Полтавську обласну лікарню. За кілька годин він тут помер.

"У нього діагностована відкрита черепно-мозкова травма, скальповано-рвана рана голови, перелом на рівні 2,3,4 шийних хребців. Тяжкий стан був обумовлений порушенням свідомості, у "загальмованому" стані він був", – сказав Олександр Олійник, заступник головного лікаря з хірургічної допомоги.

"За даним фактом в поліції відкрите кримінальне провадження за статтею 367 кримінального кодексу України, "Службова недбалість, що призвела до тяжких наслідків". "Зараз в рамках цього провадження встановлюється, хто повинен слідкувати за безпекою навколо цього будинку ", – розповів Юрій Сулаєв, речник поліції області.

Це – керівник служби оперативного реагування виконкому.

"Сьогодні я дав вказівку працівникам відділу оперативного реагування перевірити усі заявки від мешканців, що надходили з вулиці Гребінки за зимовий період. Поки що по цій вулиці звернень щодо збиття бурульок не було", – сказав Сергій Зубань, начальник відділу оперативного реагування.

Цей будинок обслуговує комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація № 2".

"Це – будинок, де небезпечно було ходити, були червоні стрічки. До переліку наших послуг не входить послуга розчищення снігу та льоду, бурульок і всього з дахів. Наші робітники обходять територію, переписують адреси, де та що. Готують територію, щоб якщо дадуть "вишку" чи спецтехніку, щоб можна було під'їхати. І передаємо списки на служби. У нас є листи", – розповіла Олена Полуницька, начальниця сектору роботи зі зверненнями.

Жінка показала список. У цьому списку є і будинок №24В на вулиці Гребінки.

А це – керівник управління, до якого подавали списки.

"До управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення від комунального підприємства "ЖЕО №2" цей лист не надходив. Збивання бурульок, брил, снігових мас це – компетенція виключно обслуговувачів будинків", – сказав Володимир Леонов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

А ось що сказала юристка, яка займається питаннями житлово-комунального господарства:

"Встановлення будь-яких попереджень – стрічок, табличок – не звільняє житлово-комунальну контору від обов'язку, який передбачений законодавством: очищення даху від снігу та бурульок ", – сказала юристка Оксана Бурбак.

За інформацією керівника відділу оперативного реагування, тут стався перший смертельний випадок падіння льоду на людину цьогоріч.

Катерина Матієнко, Сергій Чорномаз, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.