У Розсошенцях пішоходи бігають через перехід, адже на дорозі багато машин
08 лютого, 12:10

У Розсошенцях на перехресті вулиць Кременчуцька та Геологічна немає світлофора – пішоходи дорогу перебігають, адже дорогою їздить багато машин. У службі автомобільних доріг обіцяли встановити світлофор з кнопкою ще у квітні 2018 року за 400 тисяч гривень.

На перехресті вулиць Кременчуцька та Геологічна, що в Розсошенцях, через пішохідний перехід бігають, адже дорогою їздить багато машин. 

Ось ця дівчина стоїть з хвилину, аби почати переходити. І нарешті – йде.

– У нас тут таке проблемне місце, а особливо, якщо з дітьми люди переходять. Світлофор із кнопкою виклику тут був би доречним, – сказала Тамара Болонська.

– А бувало таке, що вас не пропускали чи ледве не наїхали? – спитали ми.

– Бували.. Бувають різні випадки, – відповіла дівчина.

Це – дорога державного значення "Полтава – Олександрія". Понад рік тому заступник начальника служби автодоріг області Анатолій Мягкохліб обіцяв установити світлофор та ще й з кнопкою виклику. А от що зараз.

"Зараз у нас першочергове завдання – це забезпечення проїзду, зимове утримання та ліквідація ямковості. Якщо кошти з експлуатаційного утримання у нас залишаться після виконання цих робіт, то питання світлофора буде поновлене і, можливо, світлофор встановлять", – пояснила речниця служби Юлія Іващенко.

Наразі розробили й проект. Раніше йшла мова про 400 тисяч гривень на встановлення тут світлофор. Та тепер цифра змінилася.

– Близько мільйона, – відповіла Юлія Іващенко.

– А чому збільшилася вартість? – спитали ми.

– На жаль, не можу сказати. Не володію інформацією. Мабуть, проектні роботи щось там перераховували, скоріше за все. Можливо, з матеріалами зміни, чи роботи, чи в "Обленерго" якісь питання були... – пояснила речниця.

Голова Щербанівської сільради, куди входять Розсошенці, показує лист за 13 серпня 2018 року від служби автодоріг. Там вказано: "Облаштування в поточному році вищезазначеного світлофорного об'єкта можливе лише на умовах співфінансування".

"Звідки мільйон взявся? Ми не готові на співфінансування за завищеними, захмарними чи ще якимись цифрами", – зазначив голова сільської ради Ігор Процик.

А це – дорога біля зупинки "Проспект Миколи Вавилова" на Леваді. Торік у вересні тут та ще на зупинці "Вулиця Головка" встановили світлофори з кнопкою виклику. Загалом вартість обох світлофорів та їх встановлення – близько мільйона гривень, повідомила відкликана депутатка міськради від Левади Оксана Деркач.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.