Частина жителів Щербанів ідуть півтора кілометра до зупинки, щоб зекономити 4 гривні
11 лютого, 19:40

Щоб не їхати в місто по 8 гривень, десятки людей із Щербанів щоранку пішки йдуть півтора кілометра до зупинки "Склозавод", що у Розсошенцях. Звідти їдуть по 4 гривні. Перевізник каже: перевозити пасажирів дешевше, ніж по 8 гривень, йому не вигідно.

З зупинки "Радгосп", що у Щербанях, десятки людей щоранку йдуть пішки півтора кілометра до зупинки "Склозавод". Усе – щоб проїхати за 4 гривні, а не за вісім.

Скільки часу йде до зупинки, розповіла жителька Щербанів.

"Хвилин 15-20. Сьогодні – це мало (людей – Авт.) йде, я дивлюся", – розказала Алла Горохова.

Валентина Кулик чекає автобус на зупинці "Радгосп" у Щербанях.

"У нас зараз ціна 8 гривень. Люди йдуть до "Склозаводу, бо так дешевше виходить. Там ходять тролейбуси та більше маршруток", – розповіла мешканка Щербанів Валентина Кулик.

Маршрут "Щербані – Критий ринок" належить перевізнику ФОП Шупик, який сказав:

"Ми не можемо навіть по вісім – воно не вигідно. У нас є затверджена постанова Кабінету міністрів, де перевізник встановлює вільний тариф. Ми можемо поставити хоч гривню двадцять, хоч 90 копійок. Щоб він був економічно обґрунтований, щоб у мінуса не йти. Ми не перевищуємо одної гривні проїзду ніде – ні в Полтавському районі, ні в усій області", – телефоном розповів перевізник ФОП Михайло Шупик.

Голова Щербанівської об'єднаної громади сказав.

"Це – суто компетенція районної державної адміністрації. Там є конкурсна комісія, яка займається перевезеннями. Ми клопотали перед конкурсною комісією і перевізниками щодо встановлення ще маршруту, який би міг від "Склозаводу" (їхати – Ред.) сюди", – прокоментував Ігор Процик, голова Щербанівської об'єднаної територіальної громади.

Заступник голови Полтавської райдержадміністрації прокоментував.

"Ті тарифи, які для приміських перевезень, встановлюються перевізниками. Усі ці перевезення здійснюються перевізниками, які самі встановлюють собі тарифи. Ні обласна, ні районна державні адміністрації не можуть втручатися в роботу самого перевізника", – телефоном повідомив Валентин Герасименко, заступник голови Полтавської райдержадміністрації.

Цей документ – постанова Кабінету Міністрів України № 240 від 25 березня 2015 року. Після її ухвалення перевізники отримали змогу самостійно встановлювати вартість проїзду на приміських та міжміських маршрутах. До цього часу це робили обласні та районні держадміністрації.


Сергій Нагорний, Максим Страшко, Poltavske.TVЩоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.