Землю, де знайшли масові захоронення людей, можуть здати в оренду під будівництво
11 лютого, 21:30

На сайті міськради з'явився проект рішення, згідно з яким можуть побудувати багатоповерхівки на території, де 2017 року знайшли масові захоронення людей. Голова організації "SavePoltava" розповів: тут було розстріляно 34 тисячі осіб.

На цих кадрах, знятих третього травня 2017 року, – десятки людських кісток та черепів. Їх знайшли на території колишніх артскладів, поруч з пам'ятником "Скорботній матері".

Майже через півтора року частину земельної ділянки хочуть виставити на аукціон. Потенційний орендар зможе побудувати тут багатоквартирні будинки.

Відповідний документ розмістили на сайті міськради 8 лютого 2019 року, перед черговою сесією 19 лютого. У додатку прописані земельні ділянки, із конкретними площами. На публічній кадастровій карті вказано, що ці ж ділянки призначені для будівництва.

Голова містобудівної комісії прокоментував:

"З відділом земельних ресурсів сформовані земельні ділянки – їх десять. Забудовники будуть подавати документи й боротимуться за право взяти в оренду цю землю на п'ять років для побудови багатоповерхівок. Територія артскладів дуже велика, а виставляють тільки ті ділянки, які найближчі до комунікацій", – розповів Дмитро Сенчакович.

За словами головного архітектора міста – Миколи Шевельова – детальний план забудови житлового кварталу цієї території, обмежений вулицями Енгельса, Пушкарівською та Артема, був затверджений ще кілька років тому Полтавською міською радою.

Голова громадської організації "SavePoltava" показав територію, яку можуть забудувати.

"Кістками всіяно все це поле, де ми стоїмо. За історичними джерелами, тут було розстріляно 34 тисячі осіб: з них близько третини – єврейської національності, ще близько третини – радянські військовополонені, всі інші – цивільні”, – заначив Віктор Трофименко.

"Ми вже звернулися до міської ради з проханням зняти цей проект на доопрацювання й цьох трьох ділянок. Треба організувати тут археологічні дослідження та визначити статус пам’ятки місцевого значення як мінімум", – додав Трофименко.

Остаточне рішення щодо оголошення торгів ухвалять на сесії міськради 19 лютого. 2017 року Нацполіція Полтавщини відкрила кримінальне провадження за фактом знайдення решток поховання на цих територіях, тоді повідомляв начальник відділення поліції Київського району міста.

Зараз же деталі слідства не відкривають, через що ми написали інформаційний запит до Нацполіції Полтавщини. 

Анна Морозова, Станіслав Авдєєв, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.