200 артефактів: полтавець колекціонує унікальні глиняні статуетки, посуд та барельєфи
12 лютого, 16:20

У колекції лікаря Андрія Боркунова - 200 глиняних статуеток , келихів, пляшок, барельєфів та кахлів для каміна. Більшість із них - роботи гончаря Дмитра Яцька. На артефактах - сцени, які розповідають про українську історію та давню писемність.

Судинний хірург та музикант Андрій Боркунов колекціонує глиняний посуд, кахлі та барельєфи. Усі ці речі відображають стародавні та середньовічні періоди історії людей, які жили на території сучасної України.

Це – скульптура козака, на якій можна розігрівати вино:

"Це таке знаряддя для розігрівання глінтвейну. Оце сюди ставиться кухоль з глінтвейном, сюди ставиться сухий спирт, і воно нагрівається, а потім гарячим п'ється", – сказав колекціонер.

У колекції – скульптури кобзарів та бандуристів. Є протестантський та православний священики. А ще – тварини: кіт та свиня. Тут же - козак з бандурою, скульптура українця, дяка та юдейського священнослужителя – ребе.

Є й кахлі, на яких зображені сцени з давньоруської міфології.

Всі ці артефакти, на замовлення Андрія Боркунова, зробив гончар та бандурист Дмитро Яцько. Майстер живе у селі Шили під Полтавою. Вироби – з білої глини, привезеної із міста Слов'янськ, що на Донбасі.

Сам Андрій вивчає стародавню історію України, захоплюється археологією та говорить, що на цих келихах – написи-петрогліфи, які знайшли в урочищі Кам'яна могила, біля Мелітополя, що ось на цій картині.

У колекції – понад дві сотні виробів. Деякі зберігаються вдома, інші – на музичній студії гурту "Онейроїд", де Андрій Боркунов – соліст.

Улюблені вироби Андрія у колекції – глиняні копії стародавніх ідолів.

"Цей ідол знаходиться у Полтавському краєзнавчому музеї. Він був знайдений у селі Федорівка, біля Карлівки, в полі, трактористами у 70-хх роках. Тут зображена картина містифікації коня. Цей шаман женеться за конем, і він його приручає. Саме на теренах України вперше у світі було приручено коня", – розповідає Андрій.

Зібрані артефакти, за словами Боркунова, допомагають йому краще розуміти минуле України.

Роман Коржик, Сергій Коломієць, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.