Перша громада у Полтавській області перейшла до Української православної церкви
13 лютого, 16:40

Громада села Устивиця Великобагачанського району першою у Полтавській області перейшла до складу Української православної церкви. Це вирішили на загальносільських зборах.

Громада села Устивиця Великобагачанського району вирішила перейти у лоно Української православної церкви. Це – перший випадок у Полтавській області.

Проголосували за це на загальносільських зборах, що на архівному відео від 8 лютого.

Ігор Ващенко, представник ініціативної групи громади, сказав:

"Під час голосування та підрахунку голосів було виявлено, що "за" проголосували 179 осіб – за перехід нашої громади під порядкування Православної церкви України. Всі, хто хотів прийти, ті прийшли – прибічники переходу до Православної церкви України, так і супротивники", – розповів представник ініціативної групи, директор школи Ігор Ващенко.

Віддала голос "за" парафіянка Ольга Матвієнко.

"Ми думали переходити, але коли – не знали. Але причина та, що парафіяни, які відносяться до отця Вікентія, ходили та вимагали у батюшки Івана Івановича документи, ключі, документи на землю. А він усе це віддав громаді", – сказала парафіянка Ольга Матвієнко.

Це – нова церква, побудована в селі Устивиця. Вона поки що не функціонує. А в старій будівлі, де проходили богослужіння останні 27 років, зараз править службу священик Московського патріархату. Тож для цих вірян, що проголосували за перехід, служба не проводиться. Вони чекають офіційної реєстрації, аби законно увійти в це приміщення, сказав представник ініціативної групи.

Проти переходу – близько 40 чоловік, сказала парафіянка Наталія Яценко.

"Може колись і був би цей перехід, але, може, більш цивілізованим шляхом, а не оце, як вони зробили. З нами було десять священиків, коли ми йшли сюди хресним ходом, на загальні збори. А з ними взагалі нікого не було", – пригадала жінка.

На цих архівних кадрах від 8 лютого – засідання загальних зборів Устимівської громади.

"12 лютого у полтавській єпархії Української православної церкви московського патріархату, що зараз зветься Українська православна церква, вихідний, тож отримати коментар нам не вдалося. 11 лютого телефони вказані на сайті єпархіального управління, не відповідали"

20 грудня 2018 року Верховна Рада постановила зміни до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Згідно з постановою, релігійні громади мають право переходити до складу православної української церкви разом з усім майном громади.

Олександра Шилова, Олег Демиденко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.