Фірма, що запустить е-квиток, фігурує у кримінальних справах та пов'язана із фірмами на Кіпрі
13 лютого, 15:25

12 лютого конкурсний комітет Полтавської міської ради обрав фірму-переможця, яка має запровадити в громадському транспорті Полтави електронний квиток. Документи подало одне підприємство з Дніпра – "Укр-Спец-Софт".

Працюватиме товариство не самостійно. В аналізі відповідності конкурсних пропозицій, у пункті "наявність досвіду впровадження", зазначено: "Укр-Спец-Софт" "в якості підрядника залучає ТОВ "Сімбол Системс".

За даними системи YouControl, основний вид діяльності "Сімбол Системс" – неспеціалізована оптова торгівля, вони є засновниками/учасниками "офшорів" на Кіпрі (за останні 12 місяців компанія провела до трьох операцій з офшорами, визнаними в Україні). За останні три роки ТОВ "Сімбол Системс" фігурувало у семи кримінальних справах, зазначено на YouControl.

Окрім того, у суді Тернопільської області відкрита кримінальна справа за статтями 258-5. Фінансування тероризму та 209. Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом. Ось кілька витягів зі справ:

"У вересні 2017 року Тернопільська міська рада залучила для запровадження електронних квитків "Соціальна картка Тернополянина" TOB "Системний зв'язок", яке, в свою чергу, уклало договір на виготовлення та персоналізацію карток з TOB "Сімбол Системс". В подальшому TOB "Системний зв'язок" проводило переказ грошових коштів для TOB "Сімбол Системс" за виготовлення і персоналізацію "Соціальної картки Тернополянина", а також передало вказаному товариству базу персональних даних мешканців м.Тернополя для виготовлення вказаних електронних квитків".

"В діях службових осіб Тернопільської міської ради, директора ТОВ "Системний зв'язок", що організували незаконне, без проведення тендеру (торгів), переведення бюджетних коштів, розкрадених через завищення ціни на виготовлення т.з "Соціальної карти тернополянина" (57 грн/шт), а також зібраних більше ніж з 50 тисяч мешканців м. Тернополя грошей на суму щонайменше 2,85 грн. підприємству ТОВ "Сімбол Системс" засновником якого може бути терористична група в складі щонайменше трьох громадян держави – агресора. Також ТОВ "Системний зв'язок" з порушенням встановленого порядку, з використанням серверів невстановлених країн створює базу персональних даних, які безконтрольно копіюються та передаються ТОВ "Сімбол Системс", засновником засновника якого є громадяни держави–агресора. При цьому встановлено, що засновниками засновника TOB "Сімбол Системс" є громадяни ОСОБА_3 Федерації, які, згідно із заявою ОСОБА_4, за якою вказане провадження внесене до ЄРДР, можуть належати до терористичної групи.

14 лютого 2019 року провадження у цих справах ще відкриті. Представник "Укр-Спец-Софт" зазначає, що "Сімбол Системс" виступає в судах як свідок.

На голосуванні, де обирали компанію для запровадження електронного квитка, із семи членів конкурсного комітету лише Дмитро Сенчакович проголосував "проти".

"Конкурс був з одного учасника. Цей учасник, згідно з тією документацією, яку я підняв, не відповідає умовам конкурсу, а саме: вони не змогли продемонструвати виготовлення одноразового квитка друкарським способом. Державна фіскальна служба хоче бачити всі кошти, які проходять по всім апаратах. У пасажирських перевезеннях передбачено, що має бути забезпечена можливість разових поїздок – разовий квиток. Він може бути або фіскальним чеком, або ж бути виготовленим друкарським методом – це тиснення. Термопринтер – це друкований метод. За цим критерієм вже можна було відхилити даного учасника. Той квиток, який вони пропонують видавати, не є документом суворого обліку", – сказав Дмитро Сенчакович.

Для прикладу, на тендер з впровадження електронного квитка у Львові пропозиції подали шість компаній, повідомляло 12 лютого 2018 року видання Zaxid.net.

"Укр-спец-софт" у Полтаві не мало конкурентів. Отримало шість голосів і, відповідно, перемогло. Один з членів комісії – Олексій Чепурко – прокоментував:

"Офшорні компанії не є поза законом. Згідно з чинним законодавством, компанії мають право мати засновників на Кіпрі. Кримінальна ж справа не є вироком суду. Тільки вирок суду говорить про те, що людина винна, або ж організація. Порушення кримінальних справ не є підставою недопуску підприємства або невизнання його переможцем. Буде вирок суду, зрозуміло, що тоді будемо говорити".

А ось позиція представника підприємства "Укр-Спец-Софт" Євгена Кривенка:

– Чому Ви, як підрядник, залучаєте підприємство "Сімбол Системс"? Який від робіт вони виконуватимуть? – запитуємо.

– Це наша особиста думка. Це питання треба ставити тоді, коли ми підпишемо договір. Зараз передчасно давати коментарі з приводу підрядника, – сказав Кривенко.

– Чому?

– Є певний комерційний інтерес. Коли буде підписаний договір, тоді можна говорити більш відкрито та детально. З'явиться якийсь незадоволений громадянин, який буде оскаржувати рішення конкурсної комісії, – відповів той.

– Прокоментуйте тоді зв'язки "Сімбол Системс" з офшорами на Кіпрі, відкритими кримінальними справами за статтею Фінансування тероризму.

– Сьогодні, згідно з ЄРДРом, я не бачив жодних вироків суду. Як нам вчора сказав представник (Авт. – "Symbol Systems"), їх залучали як свідка, а не як обвинувачених. А офшорів ніяких немає, а засновник — європейці. Що тут такого? – повідомив Кривенко.

За контактними номерами, що вказані в реєстрах організації "Сімбол Системс", на дзвінки не відповідають.

Протягом десяти днів з моменту проведення конкурсу рішення комітету мають право оскаржити, повідомив начальник транспортного відділу міськвиконкому.

"У нас та ситуація, що оскаржувати могли б інші претенденти, якби вони були. Оскаржувати рішення, прийняте комісією, виходить, нікому", – зазначив Євгеній Якуба.

Якщо з підприємством "Укр-спец-софт" укладуть договір, на реалізацію програми в Полтаві потрібно орієнтовно мільйон доларів, повідомив на зібранні конкурсного комітету представник "Укр-спец-софт" Євген Кривенко.

Анна Морозова, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.