Пенсіонерка має заплатити 8,5 тисяч гривень штрафу за пошкодження пломби газового лічильника
28 лютого, 19:00

Споживачка-пенсіонерка має заплатити 8,5 тисяч штрафу "Полтавагазу" за пошкодження пломби газового лічильника. Сама жінка сказала: не чіпала пристрій і не розуміє, звідки такі результати перевірки. Речниця "Полтавагазу" відмовилася давати коментарі.

"Він став і загородив усе – я нічого не могла бачити, що він там робив. Розумієте? Так само можна будь-якій людині цю підозру пред'явити", – 62-річна Олена Скриль розповіла про перевірку газового лічильника, що у її будинку, після якої їй повідомили про штраф – 8,5 тисяч гривень.

"Сказали, що вони підозрюють позаштатну роботу лічильника. Ось – акт про демонтаж вимірювальної техніки: пломба і стрічки цілі. Як вони могли визначити позаштатну роботу лічильника? Вони цей лічильник забрали з собою, мені поставили свій", – пояснила жінка.

А за три дні лічильник перевірила лабораторія і встановила несанкціоноване втручання в конструкцію лічильника шляхом пошкодження пломб заводу-виробника та скла суматора лічильника.

"Акт підтверджує моє втручання, хоча я не втручалася в нього і не чіпала його взагалі. Я повинна купити новий лічильник, установити своїм коштом, зробити перевірку, а ще штраф – вартість спожитого газу за півроку. Я порахувала – це 8,5 тисяч гривень", – розповіла Олена Скриль.

Ось тут розміщене підприємство "Полтавагаз". На прохідній зупиняє охоронець.

"Немає прес-секретаря. Була б вона, то вже б через неї вирішилося", – зауважив охоронець "Полтавагазу".

Речниця цієї установи телефоном сказала таке.

– Надсилайте інформаційний запит і ми дамо відповіді на питання, – повідомила речниця "Полтавагазу" Наталія Чут.

– А так отримати їх сьогодні не можна? – запитали ми.

– Так, коментарів не буде, – відповіла речниця.

Інформаційний запит направили – ось документ. Споживачі можуть подавати до суду, розповіла адвокатка, що вигравала подібну справу.

"У Полтавській області є декілька схожих справ. Результати їх розгляду різняться: є справи, які виграє "Полтавагаз", а є – які виграють споживачі. Все залежить від обсягу доказів. Щоб встановити, що ця пломба була пошкоджена під час демонтажу, необхідно дуже ретельно знімати на відео", – зазначила адвокатка Христина Захарова.

Правниця додала: ще можна зробити незалежну експертизу такого лічильника.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.