"Полтавагаз" відмовилося надавати інформацію щодо порушення пломби лічильника в будинку пенсіонерки
15 березня, 20:45

У "Полтавагазі" відмовилися надавати відповідь на інформаційний запит. Йдеться про інформацію щодо порушення пломби газового лічильника, що в будинку пенсіонерки Олени Скриль. Медіаюрист Інституту масової інформації назвав відмову неправомірною.

У "Полтавагазі" відмовилися надавати відповідь на наш інформаційний запит. Йдеться про інформацію щодо порушення пломби газового лічильника, що в будинку пенсіонерки Олени Скриль. Ми знімали про це сюжет 28 лютого.

Частина документа про відмову: "Полтавагаз" не має правових підстав для задоволення запиту, бо запитувана інформація не відноситься до публічної". Сьогодні, 15 березня, прес-секретар установи сказала:

"Річ у тому, що я у відрядженні, тому можете звернутися в юридичний відділ", – відповіла речниця "Полтавагазу" Наталія Чут.

"Звертайтеся письмово за всіма роз'ясненнями. Вам дадуть відповідь на всі ваші питання", – повідомила юристка "Полтавагазу" Марина Кісільова.

Відмову у наданні відповіді на запит щодо цього лічильника прокоментував медіаюрист Інституту масової інформації.

"Я не бачу там запит на надання персональної інформації особи. Вони посилаються на те, що вони таємницю персональної інформації… А потім відмовляють, тому що вони не є розпорядниками інформації. Це – дві різні речі, дві різних підстави", – пояснив медіаюрист Інституту масової інформації Алі Сафаров.

Ненадання запитуваної інформації щодо цього лічильника є неправомірним, сказав юрист.

"Відмова у тому вигляді, в якому вона вам надана, є порушенням закону "Про доступ до публічної інформації". Додатковим фактором є те, що ви зазначили, що ви є журналістом", – зазначив правник.

Такої думки й інший юрист.

"Це незаконна відмова у наданні інформації на запит журналіста. Оскільки ви готуєте відповідний сюжет, то особа, щодо якої вчинили дії щодо лічильника, можна сказати, дала вам згоду, щоб ви збирали всю інформацію щодо неї", – сказав юрист Тарас Захаров.

Споживачка, в будинку якої стояв лічильник, ще не отримала письмового підтвердження від "Полтавагазу". Але там, на комісії 26 лютого, їй говорили таке:

"Заплатити штраф у розмірі піврічного використання газу. Це складає 8 тисяч 550 гривень. Це мені сказали на комісії. Документального підтвердження ще немає", – розповіла мешканка Олена Скриль.

Щодо цієї відмови у наданні відповіді на інформаційний запит юристи порадили звернутися до уповноваженого з прав людини у Верховній Раді України та до поліції.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.