Створили комісію, аби з'ясувати законність дій поліціянтів під час сутички з "Нацкорпусом"
18 березня, 20:40

У поліції призначили службове розслідування, створили спеціальну комісію: встановлюють законність дій поліціянтів під час сутички з ""Нацкорпусом"". Про це повідомив речник Нацполіції області.

16 березня, під час концерту на Театральній площі до приїзду Президента Петра Порошенка, відбулася сутичка за участі спецпризначенців, поліціянтів та представників "Нацкорпусу". Аби перевірити законність дій правоохоронців, проводять внутрішнє службове розслідування. Для цього створили комісію.

На відео видно, як чоловік у цивільному віддавав команду ТОРівцям. Далі – поліціянти та спецпризначенці відтискували від огорожі представників "Нацкорпусу". Правоохоронці використовували палиці. "Нацкорпусівці" почали закидувати м'якими іграшками людей у формі попереду себе. Ззаду підійшов батальйон поліції "Полтава". Активістів "Нацкорпусу" оточили, поклали на землю та "спакували в автозаки.

Речник Нацполіції області пояснив: оцінку діям правоохоронців наразі давати зарано.

"Створено спеціальну комісію, до якої входять працівники Відділу внутрішньої безпеки й працівники Інспекції з особового складу, а також запропоновано представникам від тих молодих людей, які доставлялися до територіального підрозділу", – сказав Юрій Сулаєв.

Речник повідомив: станом на 16 березня не встановлено, хто віддав команду спецпризначенцям. Мали право це зробити й працівники служби безпеки Президента.

"Є відповідні люди, які відповідають безпосередньо за забезпечення охорони першої особи держави. Їхні команди для працівників поліції є обов’язковими для виконання для забезпечення тих функцій, які прописані в законі. Але всі ці команди, всі ці дії мають бути виключно в рамках закону", – пояснив прес-офіцер.

Прес-офіцер повідомив: працівник поліції під час сутички зламав ногу. Травми отримали й активісти. За словами голови "Нацкорпусу" в Полтаві, в одного – розбита голова, в іншого – струс мозку, ще один зламав руку. Дехто отримав гематоми та забої. Голова розповів, навіщо "нацкорпусівці" прийшли на площу. 

"Ми прийшли поставити питання: Порошенко, чому Гладковський (Свинарчуки) не за ґратами? Оце була наша ціль. Також ми принесли з собою плюшевих свинок для того, аби подарувати Президенту, – сказав Анатолій Шиян.

І додав: про акцію поліцію попередили.

"О 9:30 я приїхав сюди – ще ставився "периметр". Зустрівся з організаторами з охорони безпеки й порядку – запитав: наскільки близько можна підходити до сцени? Сказали, що можна підійти до цього паркану. О 13:30 ми зібралися тут. Відзвітували поліції: ми будемо підходити до цього забору. "Так, можна", – пояснив Шиян.

Вирішувати, чи законними були дії правоохоронців, за словами речника Нацполіції, буде Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції та Інспекція з особового складу, попередньо отримавши висновок комісії.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, P.TV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.