Президентські вибори у Полтаві: як проголосувати переселенцям та немісцевим жителям
19 березня, 10:20

31 березня українці обиратимуть Президента України, та переселенець Рустем Левзерович не знає, як скористатися правом голосу. Для цього до 25 березня потрібно звернутися до найближчого відділу держреєстру із потрібним переліком документів.

Рустем – переселенець з Криму. Хлопець пʼятий рік навчається в Полтавському педагогічному університеті. Напередодні президентських виборів не знає, як потрапити на голосування.

"Я приїхав 2014 року після Кримських подій, аби вчитися в Полтаві. Ніколи до цього не голосував, бо коли приїхав, мені було 17 років. Це будуть перші вибори, на які я піду. Не знаю, куди зараз іти голосувати, куди приносити паспорт, чи має мені прийти запрошення на вибори, чи як це все відбувається – не знаю", – розповів студент-переселенець Рустем Левзерович.

А Костянтин Власенко виявив, що його немає в списку виборців.

"Декілька днів тому зацікавився тим, чи є я в списку зареєстрованих виборців. Пробив інформацію, де вказано, що мене немає в списку. Повідомили, що треба отримати довідку там, де я проживаю, інакше не зможу заповнити документ, який мені дозволить проголосувати", – зазначив Костянтин.

Завідувач відділу держреєстрації виборців Шевченківської райради повідомив:
– для виборців, які зареєстровані на окупованих територія та в Автономній республіці Крим потрібно прийти у відділ із паспортом та вказаним місцем реєстрації;
– студентам, що навчаються, але не прописані в Полтаві, потрібен паспорт і студентський квиток;
– тим, хто працює у Полтаві або на момент виборів їде у відрядження, потрібен паспорт та довідка з роботи або договір оренди житла (довідка з житлово-експлуатаційної організації чи об'єднання співвласників багатоквартирних будинків);

Після цього людина отримує посвідчення, із яким 31 березня може прийти на ту виборчу дільницю, на яку одноразово зареєструвалася.

"Тимчасова зміна місця голосування є тимчасовою. Громадянин автоматично повертається на своє місце реєстрації після дня голосування. Після 25 березня процедура ця вже не діятиме, бо вже готуватимуть остаточні списки виборців", – додав Юрій Вовченко, завідувач відділу ведення держреєстрації виборців Шевченківської райради.

Аби перевірити, чи у списку виборців, потрібно:

1. На сайті Державного реєстру виборців зайти в "Кабінет виборця", відкрити розділ "Перевірка включення", вказати особисті дані та виборчу адресу.

2. Прийти на виборчу дільницю з 23 березня.

Відділи держреєстру виборців розміщені в Київській, Подільській та Шевченківській райрадах Полтави.

Анна Морозова, Станіслав Авдєєв, P.TV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.