У Полтаві зацвіла найстарша магнолія
10 квітня, 18:45

Квітки магнолії, що росте біля агарної академії, розпустилися. Це дерево – найстарше на Полтавщині. Його посадили понад 30 років тому.

На території аграрної академії розцвіла магнолія. На дереві – білі квіти: є розкриті, а є ще пуп'янки. Ця магнолія – найстарша на Полтавщині. Її саджанець посадили під аграрною академією понад 30 років тому.

"Це магнолія кобус далекосхідна. Це – найвитриваліша до умов зростання. У нас за тридцять років її культивування, які були перепади, які зими, спекотні часи та таке інше – але вона нас радує", – розповів Віктор Самородов, доцент кафедри захисту рослин Полтавської аграрної академії.

Про дерево магнолії є давня легенда.

"Жила одна гарна дівчина, їй якийсь багатій освідчився в коханні. Вона не прийняла. Він вирішив її стратити. Коли її порубали ввечері та думали, що слідів ніяких немає, вранці виростає рослина і до вечора цвіте" – додав Віктор Самородов.

Окрім аграрної академії, магнолія є у ботанічному саду педагогічного університету та на території краєзнавчого музею. Якщо погода буде сонячною та теплою, то за кілька днів усі квітки цієї магнолії розпустяться.

Катерина Матієнко, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.