Напередодні сесії думки депутатів про забудову територій артскладів розділилися
24 квітня, 21:45

Будувати чи не будувати: на сесії розглянуть питання про аукціон територій, де знайшли масові захоронення людей. Думки депутатів напередодні голосування розділилися.

Питання про земельний аукціон території артскладів, де 2017 року знайшли захоронення людей, винесли на сесію міськради. Рішення ухвалили члени "земельної" комісії. Проти виступили представники територіальної громади Полтави й громадські організації. Депутати розглянуть питання вже завтра, 25 квітня. Журналісти PTV запитали у голів фракцій, як збираються голосувати обранці.

Андрій Матковський, БПП Солідарність.

На сесії побачите, – зазначив очільник фракції БПП "Солідарність" Андрій Матковський.

Так ви скажете попередньо? – запитуємо.

– Я вам кажу – на сесії побачите.

Світлана Нестуля, Рідне місто.

"Ви знаєте у нас сьогодні обговорення на фракції, але це буде ввечері. Тому я вам зараз не скажу, як голосуватиме наша фракція. Тому що ми сьогодні будемо узгоджувати це питання", – розповіла Світлана Нестуля, керівниця фракції "Рідне місто" у міській раді.

Григорій Сахно, Совість України.

"Я ще не знаю, будемо ми, чи ні. Я особисто за себе зараз скажу: готовий голосувати, щоб його забудували", – прокоментував очільник фракції "Совість України" Григорій Сахно.

Юліан Матвійчук, ВО Свобода:

"Поки що фракція утримається. Наша позиція, що треба виділити 200–300 тисяч на обстеження цієї земельної ділянки. Визначити, де саме були ці розстріли, що є поховання", – зазначив керівник міської організації ВО "Свобода" Юліан Матвійчук.

Олег Бєлоножко, Батьківщина.

"Після погоджувальної ради фракції я буду знати, як голосуватиме наша фракція. Ще я не знаю", – розповів Олег Бєлоножко, очільник фракції ВО "Батьківщина".

Дмитро Сенчакович, Самопоміч:

"Фракція вноситиме правки щодо виключення цього питання з порядку денного сесії. Ми будемо пропонувати коштом міського бюджету, оскільки це покладається на орган місцевого самоврядування, провести пошукові роботи, виявити місця можливих захоронень. І потім виставити земельні ділянки під забудову на аукціон, за виключенням цих місць", – зазначив Дмитро Сенчакович, представник фракції "Самопоміч".

Юрій Синяк, СДП

"Моя позиція – там щось треба починати робити. Десятиліттями там занедбана територія. Коли кажуть, що там захоронення, то треба ж якось окультурити, привести до ладу", – прокоментував Юрій Синяк, керівник фракції СДП.

Мова йде про ці території. Зараз тут – пустир із бур'янами та низкою каналізаційних колекторів. На публічній кадастровій карті вказано, що ці ділянки призначені для будівництва.

"Перед тим, як влада надала дозвіл на аукціон цих земель, було проведено обстеження цих територій, і було виявлено місця розстрілу радянських людей. Найкраще було б зробити тут якийсь меморіал", – розповів полтавець із єврейським корінням Іцхак Константінов.

Про місця захоронення стало відомо в травні 2017 року, коли "Полтававодоканал" прокладав траншею для колектору. Тоді на ділянці колишніх артскладів знайшли останки близько десяти людей. Зокрема, вдалося встановити, що один із черепів належав 13-річній дівчинці.

Анна Морозова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.