Гелієві кульки, які випускають в небо школярі, шкідливі для довкілля
15 травня, 15:15

Щорічно у школах на святкуванні останнього дзвоника випускають гелієві кульки, які шкодять навколишньому середовищу. В управлінні освіти сказали: заборонити використання таких кульок не можуть – директори самі вирішують, якими будуть урочистості в школах.

Гарно та шкідливо. Чому небезпечно випускати кульки з гелієм у небо – дивіться далі.

Щороку у школах випускають у небо гелієві кульки на урочистостях, проте вони шкідливі для довкілля.

"Період розпаду не такий і малий – це мінімум чотири роки. З цей час кульки, які здулися, потрапляють в харчові ланцюги живлення і стають причиною загибелі як птахів, так і риб, якщо це водоймища. Крім того, накопичується гори сміття, яке не утилізується", – розповіла доцент кафедри біології, збалансованого природокористування та захисту довкілля Лариса Колєснікова.

В управлінні освіти сказали: директори шкіл самі вирішують, чи використовувати кульки на святкуванні чи ні.

"Я не займався цим питанням, уважно його не досліджував, яка саме шкода від цього заподіюється. Щоб заборонити – я не маю такого юридичного права і підстав", – сказав начальник управління освіти міста Юрій Матвієнко.

Від гелієвих кульок три роки тому відмовились у 20 школі Полтави. Нині використовують їх лише для прикрашання актової зали.

"Ми знаємо, на стільки це є небезпечним для птахів, літаків, людей. Є така гарна традиція в нас, започаткована випускниками 2013 року. Вони вирішили тоді, що висадять 11 кущів троянд, як спомин про їх гарний клас", – поділилась директорка полтавської школи №20 Валентина Сорочан.

Цьогоріч від гелієвих кульок відмовилась також і школа №38.

Аліна Костєва, Станіслав Авдєєв, PTV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.