На території колишніх артскладів знову знайшли кістки
23 травня, 21:00

Чергова знахідка: на території колишніх артскладів вдруге за два тижні знайшли кістки. Представники територіальної громади просять, аби територію дослідили й не поспішили виставляти територію на аукціон під забудову.

На полі – території колишніх артскладів полтавці вдруге за два тижні знайшли рештки.

Через знахідку викликали поліцію. Прибули поліціянти через кілька годин, коли на полі вже нікого не було.

"Територія досить велика і в даному випадку встановити місце, де були ці кістки, наші працівники не знайшли. На завтра запланований повторний виїзд слідчо-оперативної групи", – прокоментував речник відділу поліції №1 Володимир Пасічко.

Минулого тижня тут також знаходили рештки. Попередньо поліція встановила: їм більш, як 75 років.

Взимку частину цих земель хотіли виставити на аукціон під житлову забудову та справу зупинили, через протест громадськості.

"Наша мета – розібратися з цими територіями артскладів й з прилеглими: де були масові розстріли й не дати можливості забудувати цю територію й зруйнувати поховання", – розповіла полтавка Олександра Супряженко.

Після годинного обговорення громадськість та представники міської влади вчергове дійшли до того, що територію артскладів потрібно дослідити. Тільки після цього депутати міськради зможуть вирішити, віддати під забудову земельні ділянки чи ні.

"Ми повинні зібрати з громадськістю всі факти, які ми можемо надати депутатам для розгляду й прийняття правильного, виваженого рішення", – зазначив перший заступник міського голови Полтави Андрій Лямін.

Кістки місцеві жителі вже знаходили 2013 року. Нагадаємо, на території колишніх артскладів були концтабори, де ймовірно розстріляли близько 30 тисяч євреїв та військовополонених.

Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.