Не косити, а оприскувати: у Полтаві уклали договір на придбання засобу проти амброзії
23 травня, 21:30

Комунальне підприємство "Декоративні культури" підписало угоду з підприємством, яке буде постачати рідину для оприскування амброзії.

Не косити, а оприскувати: у Полтаві уклали договір на придбання засобу для боротьби з амброзією. Угоду підписали з підприємством "БІШОФІТ МД" на майже 2 мільйони 800 тисяч гривень. Закупити мають 150 тисяч літрів спеціального засобу.

"Засіб, який ми запустили, отримав усі дозвільні документи в минулому році. Розробником засобу є професор аграрної академії Писаренко Павло Вікторович. Двадцять років Павло Вікторович його тестував. Минулого року ми близько 60-70 договорів уклали з радами різних рівнів", – розповів Валерій Прядко, керівник підприємства "БІШОФІТ МД".

Сам засіб проти амброзії розроблений на основі бішофіту з домішками, розказав розробник засобу.

– Це – сіль. Хлор магній. Посилена дія проти дводольних бур'янів завдяки нітратам і формам азоту. Те, що бішофіт може нашкодити, я не виключаю такої можливості, але це повинна бути специфічна алергічна реакція у людини саме на хлорид магнію, – розповів Павло Писаренко, розробник засобу проти амброзії.

– А на домішки? – запитали ми.

– Ні, – відповів науковець.

На ґрунти негативного впливу теж не повинно бути.

Виконувач обов'язків директора підприємства, яке замовляло засіб, відмовився коментувати закупівлю, посилаючись на зайнятість.

Такий засіб вже замовляло комунальне підприємство з Канева.

"Боролося воно гарно, я вам скажу. Брало одразу. Буквально дві години, починало в'янути листя. Через 3-4 години воно було вже чорне, в'яла амброзія", – розповів Ростислав Котуров, заступник комунального підприємства "Місто", у Каневі.

Торік в Полтаві вже намагалися закупити засіб проти амброзії. Однак торги скасували. Тоді ж місто потерпало від впливу рослини. 

Катерина Матієнко, Сергій Коломієць, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.