Таргани та сморід: жителька багатоповерхівки зносить речі до свого помешкання
05 червня, 20:20

В одній з багатоповерхівок Полтави жінка зберігає у квартирі купи речей. Через це у під'їзді повно тарганів та сморід.

Вулиця Стрітенська. Мешканка однієї з квартир у будинку номер 27 зносить до помешкання різні речі. Через це в під'їзді повно тарганів як живих, так і мертвих. Живе вона за цими дверима.

Поверхом нижче мешкає Наталія Заргарянц.

"Я зверталася до депутатів, мера, в поліцію багато разів, у ЖЕО. Всюди, де тільки можна зверталася. Ніякого толку немає. Смердить страшне. Вона мене затоплювала за ці роки дуже багато разів. Вся стеля і стіни зіпсовані. Тарганів ви бачили скільки", – розказала жінка.

Сама ж власниця квартири відповідає коротко.

– Світлано, коли ти сміття винесеш?

– Я виношу, чесно. Я не брешу вам, – відповіла мешканка.

Обслуговує будинок ЖЕО№ 2, там про проблему знають.

"А як ми приберемо? У нас навіть функцій таких немає, по-перше. По-друге, це приватна власність. Ми не маємо права піти та щось зробити. Туди виходили, говорили з цією жіночкою. Відповідь одна: "Так, я знаю". На цьому закінчилося", – сказав Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2.

"У цьому випадку до поліції ніхто не звертався. Ніяких заяв та повідомлень не зареєстровано", – сказав Роман Грішин, речник Нацполіції області.

Як бути мешканцям пояснив юрист, який займався такими питаннями.

"Мешканцям цього багатоквартирного будинку необхідно, згідно з законом України "Про звернення громадян", написати скаргу до органу місцевого самоврядування. Викласти безпосередньо усі обставини. Міська рада Полтави повинна розглянути це звернення. Або звертатися у судовому порядку. Якщо звертатися до суду – це може тягнутися роками", – сказав юрист Анатолій Плескач.

Накопичення речей у великій кількості без реальної мети називається синдром "Плюшкіна".

"Психічне захворювання, порушення когнітивних функцій, і це може бути нав'язливий стан. Якщо це не лікується, то переходить у досить значне порушення психіки. Признати, що у людини є психічні порушення, згідно із законом можна тільки тоді, коли людина буде оглянута лікарем психіатром", – сказав Віталій Закладний, психіатр.

Оглянути ж людину можуть лише з її згоди або після рішення суду.

Катерина Матієнко, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.