Падіння вертольота у Кременчуці: назвали причини аварії
12 червня, 15:50

Назвали причини зіткнення вертольота з телевізійною вежею, що сталося 25 січня 2018 року у Кременчуці.

Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами назвало причини зіткнення вертольота Мі-8 МТВ-1 з елементом конструкції телевізійної вежі телерадіокомпанії “Візит”. Аварія сталася 25 січня 2018 року. Усі четверо членів екіпажу загинули.

Згідно з остаточним звітом Національного бюро з розслідування авіаційних подій, причинами того, що призвело до руйнування конструкції вертольоту, його падіння та загибелі членів екіпажу, став збіг таких факторів:

— невідповідність координат телевізійної вежі ТРК “Візит” місцю фактичного знаходження телевізійної вежі ТРК “Візит” на місцевості;

— невідповідність нормативним вимогам засобів світлового огородження телевізійної вежі ТРК “Візит”;

— неприйняття екіпажем рішення про перехід на політ за приладами та відхилення від вимог щодо безпечної висоти польоту;

— погіршення метеорологічних умов, що виразилося у погіршенні видимості та зниженні нижньої межі хмар, яке не прогнозувалося метеорологічним відділом Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету;

— неналежний контроль за станом перешкод приаеродромної території аеродрому Кременчук, відсутність попереджень про невідповідність світлоогородження та денного маркування висотної перешкоди у Збірнику аеронавігаційної інформації України.

У документі зазначено, що екіпаж мав чинні свідоцтва льотного персоналу та медичні сертифікати відповідно до встановлених вимог. На вертольоті виконували навчально-тренувальні польоти в тренувальних зонах та в районі аеродрому. 

Контроль за станом приаеродромної території щодо відповідності денного та нічного маркування висотних перешкод нормативним вимогам з боку експлуатанта аеродрому Кременчук був неналежним.

24 та 25 січня керівник польотів працював більше 12 годин підряд. 

Вікторія Бондаренко, PTV Полтавське Телебачення

фото: з остаточного звіту Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.