Купатися на полтавських пляжах заборонили через кишкову паличку
12 червня, 18:30

Рівень кишкової палички на деяких полтавських пляжах перевищує в дев'ять разів. Купитися в таких водоймах небезпечно для здоров'я людини. Відпочивальники на пляжах про заборону почули вперше.

Від 12 червня на полтавських пляжах заборонили купатися через значні перевищення рівня кишкової палички. Та відпочивальників тут багато, навіть у будні. Про заборону тут ніхто не знає.

"Спочатку потрібно було встановити таблички й надати інформацію людям, а не зробити результати кишкової палички – вони взяли воду, а потім через тиждень чи два вони збираються попередити людей. які купаються", – розказала полтавка Олена Воронянська.

Не знала про заборону на купання і Руслана Дрофіч, вона прийшла на пляж із дитиною.

"Якби знала, я б не привезла сюди дитину, і сама б вагітна не приїхала б. Купатися далі не будемо, а думаємо, що нашій владі все одно щодо наших людей, що так спекотно, дітей хочеться вести на пляж, на річку", – розказала Руслана Дрофіч.

Індекс лактозо-позитивної кишкової палички – це орієнтовний показник рівня забрудненості водойми фекаліями, тобто це може бути каналізація.

"Якщо людині попадуть фекалії в рот: там може бути ціла низка захворювань. Частіше всього це кишкові інфекції, які супроводжуються поносом та блювотою", – розказав лікар-епідеміолог Андрій Байбарза.

Лікарі не радять купатися в таких водоймах. Норма для рекреаційних водойм становить 5 тисяч.

"На пляжі Київського району індекс ЛКП становив 46 тисяч. Пляж Подільського району – 46 тисяч. Пляж Шевченківського району – 12 тисяч. Пляж "Плесо" – 15 тисяч", – розказав начальник полтавського міського управління Держпродспоживслужби Віктор Пальчик.

Найбільше перевищення кишкової палички, у понад 9 разів, на пляжах Подільського і Київського районів.

Тамара Мордик, Сергій Коломієць, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.