Згідно зі свіжим опитуванням "Голос" обігнав "Батьківщину"
11 липня, 21:10

Група "Рейтинг" оприлюднила результати опитування виборців. Згідно з ним передові позиції продовжує займати "Слуга Народу", "Опозиційна платформа" та "Європейська Солідарність". А от політсила Тимошенко втратила відсотки, тож її обійшла партія Вакарчука.

Далі про позачергові парламентські вибори на Полтавщині.

Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила нові результати опитування українців.

За "Слугу народу" – готові проголосувати 47 відсотків опитаних громадян, "Опозиційна платформа – За життя" набрала 11,6 відсотка голосів, "Європейська Солідарність" – 8,2, "Голос" – 6,6 відсотка, а от "Батьківщина" – 6,4 відсотка.

Інші політсили не подолали барʼєр у 5 відсотків. Опитування проводили з 6 по 10 липня серед громадян України від 18 років і старше. 2000 респондентів опитані за системою формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Похибка не більше 2,2%.

За перебігом позачергових виборів спостерігатимуть іноземці. ЦВК зареєструвала ще 76 офіційних наглядачів.

68 – від Громадської Спілки "Міжнародне Співтовариство з Прав Людини", 1 – від Литовської Республіки, 3 – від Португальської Республіки, 4 – від Королівства Швеція. Станом на 10 липня Комісією зареєстровано 598 офіційних спостерігачів: від іноземних держав – 51 офіційного спостерігача, від міжнародних організацій – 547 офіційних спостерігачів.

Не забудьте перевірити себе у списках виборців!  Дізнатися чи зареєстрували вас на вибори можна просто з дому завдяки онлайн – ресурс "Особистий кабінет виборця".

Якщо ви не знайшли себе у списку, то не пізніше, як за п'ять днів до дня голосування, слід подати заяву до місцевого відділу держреєстру виборців.

"Якщо змінили прізвище, змінили місце голосування, кому виповнилося 18 років, – особливо цій категорії потрібно себе перевірити. Можна відвідати свою виборчу дільницю, і в паперових списках себе перевірити", – розповіла Олена Костенко, головний спеціаліст відділу адміністрування Державного реєстру виборців Полтавщини.

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила новий виборчий кодекс.

"Зникають мажоритарники, і саме це є ключовою зміною. На політичний клас чекають більш ґрунтовні зміни.У першу чергу, підсилиться партійна складова. Партії з рейтингом, із брендом будуть коштувати набагато дорожче. Але буде й диктат партійних лідерів", – зазначив Андрій Золотарьов, політолог.

За таке рішення проголосували 230 нардепів. Громадяни голосуватимуть за політичну партію та за кандидатів у депутати, які у Верховній Раді представлятимуть їхню територію проживання. Усього буде 27 виборчих регіонів.

Також тепер списки кандидатів від партій мають бути відкритими. За новим кодексом парламентські вибори будуть проходити з 2023 року. 

Анна Морозова, Рузанна Давітян, PTV Полтавське ТелебаченняЩоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.