У Полтаві за три місяці вкрали сто люків та ливневих решіток
17 липня, 21:40

У Полтаві за три місця цього року викрали понад сто люків та ливневих решіток. Встановлення нового люку обходиться міському бюджету до чотирьох тисяч гривень.

Раніше на цьому місці був каналізаційний люк, а зараз – гілки та стрічки. Машини зменшують швидкість, щоб ту проїхати.

"Вже рік як украдений, напевне. На тій стороні вкрали, тут вкрали. Спочатку кришку, потім обідок", – пригадала місцева жителька Ніна Добрусева.

Немає люків і на Огнівці. Вартість нового – 4 тисячі 500 гривень коштів платників податків.

"Якщо збирати сам люк без обідка, без цементування це десь 3900 гривень. Це якщо брати металічний, чавунний люк", – розповів заступник начальника управління житлово-комунального господарства Костянтин Малько.

За крадіжку каналізаційного люка передбачена кримінальна відповідальність.

"З початку року по області зафіксовано 97 таких заяв про крадіжку каналізаційних люків. З них по 60-ти фактам відкриті кримінальні провадження, а 20 кримінальних проваджень направлені до суду. Відповідальність законодавець передбачив у вигляді штрафу, також виправні роботи, та обмеження волі строком до трьох років. Відповідальність несуть і власники, або працівники приймальних пунктів брухту, які приймають завідома крадене майно", – сказав речник Нацполіції області Роман Гришин.

В Управлінні житлово-комунального господарства кажуть: зараз у місті відсутні понад сто каналізаційних люків та ливневих решіток.

Олександра Шилова, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.