Київські археологи вже знайшли людські кістки, де ймовірно були масові поховання
18 липня, 18:45

У Полтавській міській раді зустрілися представники влади та організації, яка погодилася вивчити ділянки, де знаходили людські кістки. Безпосередньо на самому Пушкарівському яру спеціалісти відразу після прибуття наткнулися на рештки.

Це археологи "Союзу "Народна памʼять". Вони приїхали на кілька днів, аби розкопати ділянки, де масово розстрілювали людей у часи Другої світової війни.

"Якщо ми виявляємо рештки, ми розширюємо квадрат.Упевнимося, що це рештки людські, а не тварини. Після чого складаємо акт виявлення", – розповів Ярослав Жилкін, голова правління ВО "Союз "Народна памʼять".

Міська влада сподівається отримати відповіді на питання, повʼязанні із забудовою територій.

"Чи є тут поховання? Де вони є? Які їх межі? Які ділянки ми можемо виставляти на аукціон, а де ми не можемо цього робити?", – зазначив Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради.

Нагадаємо, кілька земельних лотів, де лежать кістки, хочуть віддати під житлову забудову. 

Приїхавши на місце, археологи відразу ж натикаються на кістки. Перша – шматок черепа.

Усі знахідки позначають номерами.

"Фрагмент черепа, може навіть дитячий, бо дуже тонкий. В іншому боці теж є череп. Тільки-но знайшли, навіть ще не пронумерували, лопатку. Це вірогідно те, що ми шукали", – зазначив археолог Юрій Коваленко.

Археологи хочуть знайти рів, у якому колись хоронили людей.

"Десь у цьому місці ми вже знайшли рештки. Скоріш за все там все і знаходиться. Перший обʼєкт, теоретично, ми вже виявили", – сказав Ярослав Жилкін, голова правління ВО "Союз "Народна памʼять".

Аби локалізувати територію, археологи опитують місцевих.

Тут розстріли страшні були. Це точно. Старожили всі мені це розповідали.

Члени організації "Союз "Народна памʼять" пробудуть у Полтаві ще три-чотири дні, аби вивчити земельні ділянки й надати свій висновок. 2017 року місцеві жителі вже знаходили сліди поховань. Тоді на ділянці виявили останки близько десяти людей. До цього кістки знаходили 2013 року.


Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.