Відсутність пандусів, тактильних позначок та вказівників для нечуючих: як голосували люди з інвалідністю
21 липня, 19:40

Для людей з інвалідністю майже не пристосовані виборчі дільниці. Такі громадяни або ж не ходять на дільниці, або ж змушені добиратися до них зі сторонньою допомогою.

Ірина Твердохліб живе поблизу школи №31, де вона й має голосувати на позачергових виборах. Для неї ця процедура – справжнє випробовування. Аби потрапити на територію закладу, допомоги просить у перехожого.

"Тут розширили дверний отвір і понизили бордюри. Вона більш-менш стала доступною, але все одно, для людей, які пересуваються на кріслах-візках та батькам із дитячими візочками на цю виборчу дільницю не потрапити", – розповіла Твердохліб.

Жінка написала заяву, де вказала, що голосуватиме не вдома, а саме на дільниці, тому на неї тут чекають із допомогою.

Списки кандидатів для Ірини підготували окремо. Потім звичайна процедура з отриманням бюлетенів і прямуємо до кабінки для голосування, спеціальної.

"Коли я голосувала до 2016 року, то я не мала змоги потрапити в кабінку, тож у мене не було тайни голосування", – продовжила регіональна представниця Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

"Дільниця не дуже пристосована, бо тут немає пандуса. Але ж це вже не до нас питання. Тут наші члени комісії, тож ми їй допомогли", – зазначив Юрій Федоренко – член комісії.

А от на іншій дільниці чоловік на візку все ж не зміг потрапити до кабінки, бо вона завузька. Голосував біля кабінки, його бюлетені таки зарахували.

Понад 20 років подружжя Мегеликів йдуть голосувати разом зі своєю довіреною особою. Самостійно зробити цього не можуть, бо мають вади зору.

"Ми вже не перший рік голосуємо, ми знайшли собі спосіб, як це зробити так, щоб це було комфортно. Нам допомагає людина, яку ми просимо щоразу, вона довірена особа", – розповів виборець Сергій Мегелик.

"Допомогти людям завжди приємно. Я сама погано бачу, трохи краще за них", – довірена особа Наталія Губа.

"Мені було важко знайти, де розписатися. Жінка розказала, до якого столика підійти, провела і підказала. Я сама читаю по Брайлю, мені було б простіше читати руками", – каже виборчиня Тетяна Мегелик.

"На території нашої дільниці розміщений будинок по вулиці Сагайдачного, 4, де проживають виборці з УТОС з вадами зору. Сьогодні, на даний час, це вже був 7 виборець, який приходив до нас на дільницю", – голова дільничої виборчої комісії Марія Дрозд.

Голова дільничої виборчої комісії каже: в обов'язки працівників дільниці не входить допомагати людям з інвалідністю. У Полтаві зареєстровано близько 700 людей із вадами зору.

Окрім того, права цих людей порушені у тому плані, що вони не можуть бути спостерігачами на дільницях, або ж членами комісій.


Анна Морозова, Тамара Мордик, Аліна Костєва, Сергій Чорномаз, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.