Як розпочала роботу виборча дільниця на ОЦЕВУМі
21 липня, 18:20

На позачергових парламентських виборах виборцю видають два бюлетені. Один зі списками партій, інший з переліком кандидатів-мажоритарників. Всього в Україні надрукували майже 63 мільйони примірників на суму майже 282 мільйонів гривень.

21 липня, звичайна виборча дільниця №, розташована в приміщенні ОЦЕВУМу. Відкрилася вчасно, о 8:10 у скриньках уже чимало бюлетенів. Серед тих, хто вже проголосував, Анатолій Мишелов.

"Все просто, один бюлетень за партії, один за мажоритарників. Я одразу знайшов тих, кого бажаю підтримати", – розповів виборець.

На цій дільниці на позачергових парламентських виборах у списках – 2059 виборців.

"Мажоритарних отримали 2028, і відповідно по одномандатному виборчому округу 2028 бюлетенів. Ті, хто змінив місце голосування в межах округу, ті отримують два бюлетені. Ті, хто поза межами 145 округу, ті отримують один бюлетень", – сказав голова виборчої дільниці Олександр Рець.

Блакитно-сірий бюлетень зі списками партій – розмір 20 на 60 сантиметрів, а вартість одного – 4 гривні 22 копійки. Пісочного кольору бюлетень зі списками депутатів-мажоритарників. Їх розміри різні, залежно від кількості кандидатів на окрузі. Від 6 до 50 кандидатів. Відповідно і вартість різна – від 2 гривень 28 копійок до 4 гривень 68 копійок. Прізвища кандидатів зазначені в алфавітному порядку.

"Виборець приносить паспорт, ми перевіряємо прізвище, прописку, і по його номеру відмічаємо номер в бюлетені. Він розписується, розписується член виборчої дільниці", – розповіла член дільничої виборчої дільниці Ірина Березанець.

Окремих скриньок для різних видів бюлетенів немає.

"Як зручно виборцю, на загальний результат це ніяк не вплине", – сказав голова виборчої дільниці Олександр Рець.

Загалом на ці вибори в Україні надрукували понад 63 мільйони бюлетенів. На суму майже 282 мільйони гривень державних коштів.

Олександра Шилова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.