Померлі у списках виборців, порвані бюлетені: порушення у день парламентських виборів
21 липня, 20:00

21 липня у день виборів на Полтавщині зафіксували понад 50 звернень про імовірні порушення виборчого законодавства. Найбільше порушень зафіксували за незаконну агітацію.

Сьогодні о 8:30 на дільниці, що розміщена в приміщенні коледжу управління і права, виборчиня фотографувала бюлетень.

"Вона сфотографувала тільки пустий бюлетень. Відміток, галочок, плюсиків – нічого не було. Наша комісія вирішила, що можна дозволити, як громадянину України, проголосувати", – сказала голова виборчої комісії на дільниці №531216 Альона Салама.

А на виборчій дільниці, яка розташована в приміщенні гімназії №33, невідомий зіжмакав та розірвав два своїх бюлетені, трапилося це об 11:30 ранку.

"Замість того, що б кинути в урни свої бюлетені, зі своїм волевиявленням, він їх просто зіпсував. В кабінку не заходив, тобто він отримав бюлетені, все згідно з законодавством. Але в кабінку не зайшов", – розповів голова виборчої дільниці Олександр Василенко.

Знайшли пошкоджені бюлетені члени дільниці в сміттєвому кошику на території школи. Члени виборчої дільниці наздогнати чоловіка не встигли.

"Була дуже велика кількість людей. Встановити його особу неможливо, тому що ж є таємниця голосування. На бюлетені ж немає відмітки, хто голосував", – додав голова виборчої дільниці.

Також на дільниці 145 округу виборець побачив у списку ім'я своєї жінки, яка померла ще 2008 року.

"Він сказав, що його дружина померла ще 15 років тому, але запрошення до цього часу приходять йому додому", – сказала голова виборчої комісії на дільниці №531156 Ольга Слюсар.

У Нацполіції повідомили, що на цих виборах в області – це перший випадок. Загалом станом на 17:00 зафіксували 50 звернень в області про імовірні порушення виборчого законодавства.

"Найбільше порушень зафіксовані за незаконну агітацію, загалом 14. Серед решти порушень мали місце повідомлення – нетактовна поведінка з боку працівників дільничної виборчої комісії – це 4 таких повідомлення, є 3 повідомлення про фотографування бюлетеня під час голосування", – повідомив речник Нацполіції області Юрій Сулаєв.

Зараз всі обставини встановлюють. У Нацполіції повідомили, серйозних порушень, які б могли вплинути на виборчий процес на Полтавщині не реєстрували.

Тамара Мордик, Олександра Шилова, Тетяна Наказненко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.