Якщо райони об'єднають, це буде економією, але якість послуг може знизитись, – економістка
13 серпня, 20:50

Три райони в області проти об'єднання 26 районів у 5 – хочуть бути самостійними. Економістка сказала: якщо все ж райони з'єднають, то це буде економія ресурсів, але й погіршення якості надання послуг.

У Полтавській області три райони виступили проти можливого об'єднання 26 районів у 5. Хорольський, Глобинський та Карлівський хочуть лишитися самостійними.

За ідеєю: десять районів стануть одним – Полтавським – до нього увійде Диканський, Полтавський, Зіньківський, Карлівський, Кобеляцький, Котелевський, Машівський, Новосанжарський, Решетилівський та Чутівський райони. До Миргородського увійдуть п'ять районів: зараз це Великобагачанський, Гадяцький, Миргородський, Лохвицький та Шишацький. До Кременчуцького: Кременчуцький, Глобинський, Козельщинський, Семенівський райони та місто Горішні Плавні. Лубенський, Оржицький та Хорольський стануть Лубенським районом. Також Пирятинський, Чорнухинський та Гребінківський, можливо, об'єднають у Пирятинський. 

А ось що про це думають жителі різних районів.

"Я думаю, що цього робити не потрібно. У мене був життєвий досвід, коли об'єднали два заводи. Доки директор був тут – був порядок. Поїхав на інший – порядку не було", – сказала жителька Полтави Лідія Зозуля.

"Нас як з'єднають, так той райцентр буде десь за 60 кілометрів. Так до нас ніхто й не приїде, ми нікому не потрібні. Зроблять там лікарню у райцентрі, доки довезуть..." – сказала жителька села Олександрівка Гребінківського району Людмила Старун.

"Це ж два райони з'єднати, різні служби, вони мають якось взаємодіяти. Не так просто все", – сказав житель Гадяча Ігор Федяй.

На думку економістки, такі зміни зможуть економити ресурси, та мають і свої наслідки.

"Це, за великим рахунком, зменшить витрати на правління, бо там зменшиться кількість управлінських рівнів. Але (виріз) для цього має бути готова інфраструктура: дороги, мобільний зв'язок. РІЗ Чи зросте при цьому якість надання послуг, коли на мене таке навантаження? Якщо мова йде про приймання громадян, запити відповідні", – висловила свою думку докторка наук з державного управління, професорка Тамара Лозинська.

Таку модель – з 26 зробити 5 районів – запропонував Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

"Не було чітко визначено, що структура має бути така, а повноваження лише такі. Воно зараз на стадії проєкту, який буде винесений лише на розгляд. До нас такі проєкти поки що, не надходили. Ми не бачили, які саме будуть зміни й чого стосуватимуться. Лише нову модель адміністративно-територіального устрою", – сказала заступниця директора Департаменту економрозвитку Олена Онупко

Сформувати остаточний варіант проєкту планують на спільному засіданні в жовтні. Пізніше зможуть винести його до порядку денного чергової сесії облради.

Аліна Костєва, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.