"Перевчився грати на праву сторону", – історія музиканта-шульги
13 серпня, 18:30

13 серпня шульги всього світу відзначають своє свято. Музикант Максим Оркіш, хоча і лівша від народження, перевчився грати на гітарі правою рукою. На роботі та в гурті він не єдиний шульга.

Максим Оркіш уже 14 років грає на гітарі. Те, що він шульга, не заважає йому у музичній діяльності, він учасник фолк-рок-гурту.

Навчитися грати на гітарі правою рукою, коли інструмент не підлаштований під можливості шульги, цілком реально. Але у світі лише близько одного відсотка дійсно однаково володіють обома руками.

"Я перевчився грати на праву сторону. То, якщо б мені зараз дали ліворуку гітару, я б на ній не зіграв нічого", – сказав шульга Максим Оркіш.

Максима повсюди оточують шульги.

"Прийшов на роботу влаштовуватися: у нас бригадир лівша, там – лівша, там – лівша. І тут ось басист – лівша, виявляється. Переучений, щоправда, як і я. Працівник студії теж лівша", – розповів гітарист.

Про існування інструментів для шульг чоловік навіть не підозрював. У побуті ж та на роботі дискомфорту не відчуває. А от коли служив у армії, було незручно користуватися автоматом.

"Перший раз, коли я пішов тільки служити, то на автоматі все зроблено на праву руку. Звідки вилітають гільзи, якщо брати автомат в ліву руку, то гільзи вилітають просто в бік обличчя", – сказав Максим Оркіш.

Також воював на Сході України, але там уже складнощів зі зброєю не виникало. У світі, за різними оцінками, налічується від 7 до 17 відсотків ліворуких. У деяких видах діяльності шульги мають певні переваги. Наприклад, у спорті.

Тетяна Наказненко, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.