Щороку на вічні вогні Полтави витрачають понад 800 тисяч гривень
14 серпня, 12:55

Два вічні вогні Полтави обходяться бюджету в сотні тисяч гривень. З кожним роком сума за транспортування газу й вартість самої речовини тільки зростає.

Щороку Полтаві в сотні тисяч гривень обходяться вічні вогні. У місті їх два: у парку імені Котляревського та в авіамістечку. Суму підраховують за двома складовими.

"Там і транспортування є, і вартість самого газу є", – сказав в. о. директора підприємства "Декоративні культури" Сергій Луценко.

За програмою розвитку житлово-комунального господарства, цьогоріч на вічні вогні Полтави запланували витратити 825 тисяч гривень. Торік обійшлися в 588 тисяч гривень, а з 2015 до 2017 – в пів мільйона гривень.

Для прикладу, з 2009 року в Черкасах відмовилися від вічного вогню на газу на користь штучного полум'я. Електричний вогонь створюють спеціальним пристроєм, що обійшовся міському бюджету в 176 тисяч гривень.

"Світлодіодні вогні це добре, але вони часто перегорають та й не дають того ефекту, звичайно. Газ дорожчий, ніж електрика й різниця суттєва", – розповів в.о. директор Департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради Юрій Панченко.

Тож вічні вогні – це пережиток минулого чи навпаки, пам'ять про жертв Другої світової війни?

Прихильник радянської ідеології Сергій Бойко захищає ідею вічного вогню.

"Я думаю, треба залишити все в такому вигляді, у якому воно є зараз. Потрібно всі пам'ятники залишати, як би ми не ставилися до історії", – сказав Сергій Бойко, голова ГО "Єдина Полтавщина" та прихильник радянської ідеології.

Дещо протилежна думка в українського націоналіста.

"Про розтрату газу раніше не думали. Про це задумалися зараз у 21 сторіччі, коли на всьому потрібно економити. Змінити точку зору тих людей не зможемо вже. Через певний час, коли пройде певне покоління, ми змінимо це на більш громадський простір, аби там могли бути всі й не тільки раз на рік", – сказав український націоналіст Юліан Матвійчук.

Значення вічних вогнів пояснив краєзнавець.

"Це пам'ятники власне подіям Другої світової війни. Це значить, що про цю подію люди не забули, якщо цей вогонь горить. Однак вогонь не буде вічним у тому плані, що він не горить безперервно. Можливо, є сенс його запалювати на якісь конкретні дати", – розповів історик Артур Ароян.

У чому різниця існування таких вогнів раніше й зараз озвучив урбаніст.

"Якби подібний меморіал відкривали 2019 року, зрозуміло, що це було б неприпустимо: не дивлячись на символізм, це просто витрата природних ресурсів. Якщо ще живі люди, для яких важливий цей символізм, то вони мають існувати", – зазначив урбаніст Дмитро Козиренко.

Меморіальний комплекс Солдатської Слави встановили 1969 року. Сюди перенесли останки радянських воїнів-визволителів, полеглих у боях за Полтаву. Вічний вогонь тут запалювали двічі, обидва рази Герой Радянського Союзу генерал-полковником Олександр Родимцев від факела, доставленого з могили Невідомого Солдата у Києві.

А Меморіальний комплекс Героям-авіаторам відкрили 1983 року. Вічний вогонь до нього додали пізніше на початку 2000-их років.

Анна Морозова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.