У Полтаві після ДТП не прибирають уламки авто
11 вересня, 14:00

У Полтаві на місцях, де сталися ДТП, не прибирають уламки машин. Декому з полтавців доводиться прибирати їх власноруч. А двірники кажуть, що це не входить в їх обов'язки.

Уламки машин, які лишаються після аварій, у Полтаві ніхто не прибирає. Ось на вулиці Харчовиків частини від машин лежать на траві та під припаркованим авто. Аварія тут сталась минулого тижня, було пошкоджено чотири автівки. Тутешні двірники сказали: прибирати на дорозі не їх робота.

"Ми тротуар прибираємо. Це наше. Наше діло прибрати сміття та листя", – сказала двірничка Світлана Пилипенко.

А тиждень тому біля Сонячного парку зіткнулись дві машини. Розбите скло все ще на дорозі.

А в серпні на перехресті вулиць Баяна та Ярошенка сталося три ДТП. Одна з машин влетіла в паркан цієї жінки. Уламки їй доводиться прибирати самій.

"У бік мені в'їхали. Он там шифером діру закрили.(отражонка) Людям віник винесла, то вони змели. А то сама: однією рукою за палку тримаюсь. Добре, що паралізувало не праву руку, а ліву", – сказала полтавка Катерина Дакало.

"Ось такі уламки були від машини. Воно ж пластмасове, раз і все. Звісно ж від машини", – показала пані Катерина.

"Поліція не прибирає уламки від ДТП. Відповідно до закону цей обов'язок покладено на власника вулично-шляхової мережі, тобто балансоутримувача. У випадку масштабного ДТП, де велика кількість уламків на проїжджій частині та вони можуть загрожувати іншим транспортним засобам, ми повідомляємо балансоутримувача про необхідність там прибрати", – розповіла речниця патрульної поліції Катерина Григоренко.

Послуги з прибирання вулично-дорожньої мережі замовляло Управління житлово-комунального господарства.

– Управління житлово-комунального господарства не є балансоутримувачем доріг міста Полтави, – розповів заступник начальника Управління житлово-комунального господарства Костянтин Малько.
– А хто балансоутримувач? – запитали ми.
– Комунальне підприємство "ПМШЕД", – відповів заступник.

Підприємство вже не функціонує, воно в стані припинення.

Тендер на утримання доріг в належному стані виграло товариство "ДБК КВАНТ"

За цим номером, який має належати директору, слухавку взяла жінка, яка представилась бухгалтеркою.

"Коли він з'явиться, то я передам ваш номер, нехай передзвонить", – сказала жінка, яка представилась бухгалтеркою.

Телефон головного інженера, який нам надали, не відповідав. А всі інші доступні номери не обслуговуються. Управління ЖКГ підписало договір з цією фірмою на суму понад 350 мільйонів гривень. Згідно з документом підприємство має прибирати вулиці до кінця цього року.

Аліна Костєва, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.