Працівників "Укргазвидобування" підозрюють у привласненні 15 млн грн
11 вересня, 18:50

Представників "Укргазвидобування" підозрюють у створенні схеми привласнення коштів під час утилізації небезпечних відходів. Організатору повідомили про підозру.

Працівники акціонерного товариства "Укргазвидобування" під час утилізації небезпечних відходів організували схему привласнення коштів. Про це повідомили у прес-службі Служби безпеки України.

Як повідомляють на офіційному сайті СБУ, кошти привласнювали у ході утилізації відходів буріння у Полтавській області. Схему отримання неправомірної вигоди представники "Укргазвидобування" створили спільно з посадовцями Держекоінспекції.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що фактично утилізацію відходів буріння не здійснювали. А порушення екологічних вимог під час їх зберігання, призвело до забруднення навколишнього середовища. Також відбувалася підміна супровідних документів при вивезенні відходів буріння. Тому на полігонах побутових відходів їх зберігали як безпечні речовини.

"За результатами лабораторних досліджень відібраних зразків бурового шламу, які проводила профільна науково-дослідна установа, встановлено, що відходи буріння належать до особливо небезпечних і потребують спеціальної процедури захоронення та утилізації", — йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

Як зазначають у прес-службі Державного бюро розслідувань, така схема працювала протягом 2017-2019 років. Орієнтовна сума збитків, завданих державі, становить 15 млн грн.

Під час проведення слідчих дій, правоохоронці вилучили документацію та електронні носії інформації, що підтверджують здійснення протиправної схеми.

За цим фактом розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Наразі організатору схеми привласнення коштів вже повідомили про підозру у вчиненні злочину.

Аліна Остапенко, PTV Полтавське Телебачення 

фото: прес-служба Служби безпеки України

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.