В області вже втричі більше пожеж на відкритих територіях, ніж торік
12 вересня, 19:45

На Полтавщині одночасно в трьох районах палають торф'яні поклади: в Лохвицькому, Глобинському та Оржицькому. Він згорає повністю, хоча міг стати добривом для польових культур.

На Полтавщині – одночасно три пожежі на торф'яниках. У Лохвицькому районі горіло два гектари території, у Глобинському районі – півтора гектара. Також вже кілька днів не можуть загасити торф на Оржиччині.

"Необережність людей під час спалювання сухої рослинності. Не було опадів, посушлива погода, високі температурні показники, ще й до того сильний вітер. За останні п'ять років це період, коли масово спалюють суху рослинність. У рази більше. Якщо минулого року було більш як 200 пожеж, то цьогоріч – понад 600", – сказала речниця рятувальників області Світлана Рибалко.

Через властивості самого торфу поклади горять довше, ніж суха трава.

"Це органічне добриво. Воно містить багато речовин: азот, фосфор, калій. Використовувати можна для польових культур, квітів. Утворюються температури, які повністю знищують це утворення і лишається тільки зола. Вся органіка йде викидами в атмосферу", – розказав еколог Павло Писаренко.

Цього року у Полтавській області таких пожеж було понад двадцять. З них на сьогодні три ще не погасили.

Цьому тижня в області щодня виникаює понад 20 пожеж на відкритих територіях. Три дні тому горіло 35 разів.

Аліна Костєва, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.