На Полтавщині у шість разів збільшилася кількість пожеж на торфовищах
20 вересня, 20:00

З початку року на Полтавщині сталося 24 пожежі на торфовищах. Минулого року загорянь було чотири. Збільшується кількість пожеж через посушливу погоду.

У шість разів збільшилася кількість пожеж на торфовищах за рік. З початку цього року вже було 24 випадки загорянь, минулого – чотири. Зараз одночасно горять торфовища в трьох населених пунктах у Семенівському, Оржицькому та Полтавському районах. Площі загорянь від півтора до десяти гектарів.

"Торфову пожежу завжди пізно виявляють, воно може тліти на глибині. І виявляють її, коли вона набирає великого масштабу. Від неї дуже велике задимлення. Завжди воно тліє на глибині від десяти сантиметрів до пів метра. По-друге, це болотиста місцевість і важко пробиратися техніці. Часто може пройти тільки людина", – розповіла речниця надзвичайників Світлана Рибалко.

Збільшення кількості пожеж на торфовищах пов'язують з жаркою, посушливою погодою, яка була цього року.

"Це небезпечно для людей, які живуть поруч. Вони змушені дихати димом, який призводить до зростання респіраторних різноманітних захворювань. Тобто люди, які знаходять в диму частіше хворіють на легеневі, бронхіальні хвороби. В торфах велика кількість вуглецю, який був вилучений з атмосфери за десятки тисяч і мільйони років. Під час пожежі цей вуглець повертається в атмосферу цим посилює зростання змін клімату", – сказав природоохоронець Андрій Мартинюк.

Також у болотах можуть бути рідкісні види тварин та рослин. Гасити пожежі на торфовищах можуть по кілька днів.

Катерина Матієнко, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.