Цьогоріч у Полтаві відловили та стерилізували близько 350 безпритульних тварин
25 вересня, 14:40

У Полтаві цьогоріч відловили близько 350 безпритульних собак та котів. Їх ловлять майже щодня, відвозять до ветеринарної клініки для стерилізації, а потім – повертають назад з биркою на вусі.

Цьогоріч відділ регулювання чисельності безпритульних тварин вже відловив та стерилізували близько 350 чотирилапих із 648 запланованих.

Безпритульних тварин відловлюють майже щодня. Зокрема, сьогодні на території ось цього підприємства.

У машині ловців собак є спеціальна клітка, в яку можуть посадити кілька тварин. Також сітка, сачок та рушниця з транквілізатором.

"Десь 5-10 хвилин і собака просто засинає. Вантажимо її в клітку, веземо в клініку. Там її стерилізують. Ніч під наглядом лікарів, а потім випускаємо, якщо з нею все добре", – сказав ловець Максим Шестаков.

Відпускають тварин туди, де їх і впіймали. На території цього заводу близько десятка безпритульних собак. І всі вже мають кліпси, тобто вони стерилізовані. Крім однієї собаки.

Та спроба виявилася невдалою. За твариною знову приїдуть через кілька днів, коли та заспокоїться. (відео як від'їжджає машина ловців)

"Закладено 350 тисяч для стерилізації, вакцинації та лікування безпритульних тварин на цей рік. Витрачено – менше половини", – сказала технологиня "Комунального автотранспортного підприємства 1628" Юлія Явір.

Працюватимуть ловці впродовж усього року, окрім тих днів, коли погіршиться погода: в дощ та сильний сніг.

У кожної вакцинованої та стерилізованої безпритульної тварини має бути на вусі ось така бирка. Її колір відповідає окремому району міста.


Аліна Костєва, Сергій Коломієць, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.