Костянтину Жеваго заочно вручили підозру
27 вересня, 14:30

Заочно вручили підозру колишньому народному депутату від Полтавщини Костянтину Жеваго.

27 вересня заочно вручили підозру колишньому народному депутату Костянтину Жеваго, якого раніше перевіряли на причетність до злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 мільярди гривень банку “Фінанси та Кредит”.

Про це у Фейсбуці повідомила перша заступниця директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко.

Під час досудового розслідування встановили, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між фінансовими установами (банком “Фінанси та кредит” та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 мільйонів доларів США, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку “Фінанси та кредит” саме ті 113 мільйонів доларів. Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк “Фінанси та кредит” було оголошено неплатоспроможним”, — написала Варченко.

За її словами, під час досудового розслідування встановили, що кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому нардепу. Про підозру Жеваго повідомили за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Також вона повідомила, що у липні, повідомили про підозру двом топменеджерам фінансової установи. Також у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 7 колишнім посадовцям фінустанови, чотири з яких зараз перебувають у міжнародному та державних розшуках.

Вікторія Бондаренко, PTV Полтавське Телебачення

фото: vorskla.com.ua

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.