Найбільше в області на ГРВІ хворіють у Полтавському районі та Горішніх Плавнях
08 жовтня, 19:35

За минулий тиждень на гострі респіраторні захворювання на Полтавщині захворіли 5777 людей, серед них 3775 дітей. Найбільше звернень у Горішніх Плавнях та Полтавському районі.

На Полтавщині за минулий тиждень зафіксували майже 6 тисяч випадків гострих респіраторних захворювань, серед них – 65 відсотків діти.

"Найбільше така зверненість спостерігається в місці Горішні Плавні й в Полтавському районі. Річ у тому, що в нас завжди в цих місцях понад усе звертається з ГРВІ, що пов'язано з доступністю медичної допомоги", – повідомив лікар-епідеміолог Андрій Байбарза.

Та загалом немає перевищень за рівнем захворюваності на гострі респіраторні захворювання.

До цього закладу щотижня приходять близько 20 пацієнтів, у яких фіксують гострі респіраторні захворювання.

Цій жінці навіть говорити важко від болю в горлі.

"Як лікуюся? Калина, мед з калиною. Народні методи більше і, звичайно, те, що лікар назначає. Тиждень вже хворію. В мене відкритий лікарняний, я лікувалася вдома, а зараз звернулася до лікарні", – розповіла пацієнтка Тетяна Кукоба.

На плановий огляд до лікаря прийшов і Володимир Маджар.

"У жінки був нежить, але на мене не перейшло. Стараюся не охолоджуватися, попиваємо чай з лимоном і медом", – розповів полтавець Володимир Маджар.

Хворий на гостре респіраторне захворювання може розносити інфекцію упродовж семи днів. Симптоми виникають у перші три дні.

"Це може бути головний біль, млявість, лихоманка, зниження апетиту. Пацієнт, який хворий на вірусну інфекцію, вважається небезпечним і може заразити будь-яку людину. Треба залишитися вдома, дотримуватися рекомендацій лікаря, це і рясне пиття", – повідомила завідувачка амбулаторії сімейної медицини центру ПМСД №3 – повідомила завідувачка амбулаторії центру ПМСД №3 Ірина Ткаченко.

Із листопада очікують підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції.

Тамара Мордик, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.