На Полтавщині активізувався вірус гепатиту А
09 жовтня, 20:45

На Полтавщині вперше за десять років активізувався вірус гепатиту А. За тиждень в області захворіли 17 людей. Пік захворюваності лікарі очікують у грудні.

На Полтавщині вперше за десять років активізувався вірус гепатиту А, тобто "жовтухи". За тиждень захворіли 17 людей: вісім у Полтаві, з них одна дитина. У Полтавському районі три випадки та сім у Карлівському районі.

"У роки підйому хворіло до шести тисяч осіб. Такий підйом спостерігався у вісімдесяті, дев'яності та двотисячні роки. Підйом виникав один раз на десять років. Підйом виникав не тому, що погіршувався санітарно-епідеміологічний стан, а тому, що накопичувалася кількість людей, що не хворіли. І не мали імунітету", – сказав епідеміолог Андрій Байбарза.

Гепатит А передається через харчові продукти, питну воду, брудні руки та тісний контакт із хворим.

Аби не захворіти на "жовтуху" треба мити руки перед їжею та після вулиці, пити лише кип'ячену воду, ретельно мити фрукти, овочі перед вживанням.

Починається гепатит А, як звичайна вірусна інфекція з підвищення температури та слабкості. І лише на 3-5 день у людини може пожовтіти шкіра та склери очей. Також змінює колір кал – стає білим.

Пік захворюваності лікарі очікують у грудні. Люди, які перехворіли на "жовтуху", вдруге вже нею не хворіють, проте донорами крові вони вже ніколи бути не зможуть.

Олександра Шилова, Сергій Коломієць, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.