Другий рік поспіль у Миргородському районі оголосили карантин через чуму свиней
18 жовтня, 21:00

В одній і тій же фермі з Миргородського району два роки поспіль свині підхоплюють африканську чуму. Тепер поголівʼя доведеться спалити.

На Полтавщині знову спалах африканської чуми свиней. Сталося це на фермі, що у селищі Декабристів Миргородського району. Там доведеться спалити 50 одиниць худоби.

"17 жовтня за результатами експертного висновку встановили, що у відібраних зразках був АЧС. На 40 днів ми накладаємо карантин у Миргородському районі через це захворювання", – розповів Геннадій Пікуль, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Карантин встановили від сьогодні. Захворювання виявили у тому ж господарстві, де була африканська чума у серпні минулого року. Тепер на території радіусом 3 кілометри у місцевих жителів вилучатимуть поголів’я свиней. А у десятикілометровій зоні мисливських угідь потрібно буде відстріляти дикого кабана, аби унормувати їх чисельність. Дикі кабани збудники чуми у свиней. Для людей мʼясо свинини, яка хворіла на АЧС – не є небезпечним.

Аби вберегти своє господарство спеціалісти радять:
– огороджувати худобу;
– мати робоче взуття та одяг, для роботи зі свинями;
– не давати свиням непроварені харчові продукти.

Анна Морозова, Юрій Поденко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.